НОВИНИ

Верховний суд отримав третій позов щодо розпуску Ради

Третя заява подана фізичною особою до канцелярії Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду у п'ятницю, 24 травня.

До Касаційного адмінсуду у складі Верховного суду України надійшла позовна заява щодо визнання протизаконними дій президента України стосовно підпису указу про розпуск Ради. Таким чином, до Верховного суду подано вже три позовні заяви про розпуск парламенту. Про це у п'ятницю, 24 травня, повідомляє прес-служба суду у Facebook.

 

"До Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду надійшла позовна заява щодо визнання протизаконними дії Президента України щодо підпису указу Президента України від 21.05.2019 року № 303/2019 "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів" в частині призначення позачерговий виборів до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року", - йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що заява подана фізичною особою безпосередньо до канцелярії Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду сьогодні, 24 травня 2019 року. Цю справу зареєстровано за номером 9901/280/19.

 

Протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви суддя постановляє ухвалу про наступні процесуальні дії, повідомили у прес-службі суду.

 

Таким чином, у Верховний суд подано вже три позовні заяви, якими оскаржується указ Президента України від 21 травня № 303/2019.

 

Як повідомлялося, у Верховний суд 23 травня надійшла друга позовна заява про визнання протиправним і недійсним указу президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради. 

 

Раніше стало відомо, що  громадянський рух «Спільна справа» оскаржила указ Зеленського про розпуск Верховної Ради до Верховного суду України.

 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 21 травня підписав указ "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів". 

 

раніше 21 травня президент Зеленський провів зустріч з лідерами фракцій і заявив, що головним аргументом для розпуску Ради є дуже низька довіра громадян України до цієї інституції. Також Зеленський під час консультацій про розпуск парламенту запропонував внести зміни в закон про вибори народних депутатів. 

 

20 травня на урочистому засідання Верховної Ради VIII скликання новообраний президент України Зеленський склав присягу українському народу і офіційно вступив на посаду - отримав посвідчення президента, нагрудний знак, гербову печатку і булаву. Він став шостим президентом незалежної України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.