"Я засуджую факт проведення референдуму, який відбувся в порушення української Конституції і попри заклики міжнародної спільноти", – заявив у неділю Хейг.
"Ніщо в цьому референдумі не може переконати будь-кого в тому, що це є законною подією", – підкреслив міністр.
"Великобританія не визнає референдум і його результат, так само, як і більшість міжнародної спільноти. На зустрічі міністрів закордонних справ Європейського союзу в понеділок, як ми вважаємо, повинні бути вжиті заходи, які пошлють сильний сигнал Росії, що цей виклик суверенітету і територіальної цілісності України матиме наслідки в економічній і політичній сферах", – заявив Хейг.
"Більше того, будь-яка спроба Російської Федерації використовувати референдум як виправдання для анексії Криму або прийняття подальших кроків щодо української території була б неприйнятною", – підкреслив глава британського МЗС.
Назвавши референдум "насмішкою над демократією", Хейг заявив, що "закликає Росію вступити в діалог з Україною та міжнародною спільнотою для розв'язання кризи дипломатичними методами у відповідності з міжнародним правом, а не посилювати його ще більш шляхом односторонніх і провокаційних дій".
Між тим, міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус у своєму Twitter'і заявив, що "референдум", який відбувся у Криму, незаконний і суперечить конституції України.
"Росія несе особливу відповідальність на міжнародній сцені як постійний член Ради Безпеки ООН. Референдум у Криму тим більше незаконний, що він проходив під загрозою окупаційних російських сил", – зазначив Фабіус.
За його словами, Франція закликає Росію "негайно вжити заходів, які дозволять уникнути непотрібної та небезпечної ескалації на Україні".
"Росія має визнати суверенітет і територіальну цілісність України", – підкреслив Фабіус.
Аналогічну думку висловила глава МЗС Італії Федеріка Могеріні: Італія вважає проведення референдуму про статус Криму нелегітимним і вважає, що дипломатичне вирішення проблеми ще можливе.
"Італія разом з іншими європейськими партнерами вважає нелегітимним проведення референдуму про відділення Криму і підтримала резолюцію , яка вчора була винесена на обговорення в РБ ООН", – заявила Могеріні в Брюсселі.
Також глава МЗС Італії зазначила, що на зустрічі у Брюсселі міністри ухвалять рішення про те, як застосовувати погоджені раніше санкції щодо громадян Росії і України "у разі, якщо не буде ознак поліпшення ситуації".
За словами міністра, дипломатичне вирішення проблеми досі залишається. За словами Могеріні, усі дипломатичні канали залишаються відкритими для врегулювання кризи, у т.ч. пропозиція використовувати спостерігачів місії ОБСЄ, і крок у відповідь тепер за Москвою.
Як відомо, у Криму сьогодні відбувся так званий "референдум" щодо статусу АРК.
Згідно із оприлюдненими даними Республіканського інституту політичних та соціологічних досліджень, у Криму 93% учасників так званого "референдуму" проголосували за приєднання АРК до Російської Федерації.
Комісія з проведення референдуму відзвітувала, що явка людей під час "плебісциту" перевищила 80%.
США і Євросоюз уже назвали кримський "референдум" нелегітимним. Тим часом, у Росії вважають, що голосування у Криму відповідає нормам міжнародного права.
За даними прес-служби УДАР, у Криму скриньки для голосування носили по квартирах, змушуючи людей брати участь у "референдумі".
На думку голова Комітету виборців України Олександра Черненка, високу явку на "референдумі" у Криму забезпечили махінації зі списками.