НОВИНИ

КВУ: високу явку на "референдумі" у Криму забезпечили маніпуляції зі списками

Аномально висока явка кримчан на референдумі є результатом того, що в списки для голосування прямо на виборчих дільницях заносять всіх бажаючих громадян Росії, а також осіб, що голосують на кількох дільницях одночасно. Про це повідомив у прямому ефірі телеканалу БТБ голова Комітету виборців України Олександр Черненко.

"На дільницях складають так звані додаткові списки, куди заносять всіх (бажаючих), проконтролювати це майже неможливо. Туди записують людей з російськими паспортами, людей з інших дільниць, або тих, хто голосує відразу на декількох дільницях. Саме ці додаткові списки створюють таку нібито високу явку, аномально високу, про яку звітує нам сьогодні кримське керівництво", - сказав Черненко, який знаходиться в Криму та відвідав виборчі дільниці в Алушті, Бахчисараї та Сімферополі.

Водночас, зазначає голова КВУ, люди на дільницях є, "рівень явки оцінити важко, але вона точно не така висока, як нам каже керівництво Криму".

Як відомо, раніше голова комісії з проведення загальнокримського референдуму Михайло Малишев на брифінгу заявив журналістам, що станом на 16:00 на "референдумі" щодо статусу Криму вже проголосували 63,97 % виборців.

Нагадаємо, США і Євросоюз уже назвали кримський "референдум" нелегітимним. Тим часом, у Росії вважають, що голосування у Криму відповідає нормам міжнародного права.

За даними прес-служби УДАР, у Криму скриньки для голосування носили по квартирах, змушуючи людей брати участь у "референдумі".

Читайте також "Референдум" у Криму: провокації, міжнародне невизнання та "радість" Росії

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.