В УПЦ КП повідомили, що внаслідок нападу на Андріївську церкву постраждав священик

15 Листопада 2018, 10:25

 У четвер, 15 листопада, унаслідок нападу невідомих на Андріївську церкву постраждав священик Київського Патріархату, проти нього зловмисники застосували силу і газовий балончик. Про це повідомив речник Української православної церкви Київського патріархату, архієпископа Євстратій Зоря.

 

"Близько 7:20 ранку 15 листопада невідомі кидали «коктейлі Молотова» в двері стилобату (будинку-фундаменту) Андріївської церкви. Пожежі не сталося, шкоди не завдано, але від дій нападників постраждав священик Київського Патріархату – комендант приміщення: проти нього нападники застосували силу і газовий балончик", – йдеться в повідомленні.

 

За словами Зорі, "посіпаки Москви намагаються "прозорими натяками" лякати представників Вселенського Патріарха", якому Андріївська церква передається під представництво.

 

"Однак як мудро казав Святійший Варфоломій в очі московитам: "Вселенський Патріархат нікому не погрожує і не сприймає погроз", – додав він.

 

 

Як повідомлялося, 15 листопада в Києві невідомі кинули пляшки із займистою рідиною у двері Андріївської церкви. У поліції столиці заявили, що внаслідок події ніхто не постраждав. 

 

Нагадаємо, 18 жовтня спікер Верховної ради України Андрій Парубій підписав законопроект №9208 про передачу Андріївської церкви Константинополю. 7 листопада президент України Петро Порошенко підписав закон № 9208 про передачу Андріївської церкви у безоплатне постійне користування Вселенському патріархату.

 

Як повідомлялося, 16 жовтня представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко повідомила, що президент Петро Порошенко вирішив запропонувати передачу Андріївської церкви в Києві в постійне користування Вселенському патріарху і просить парламентські фракції підтримати відповідний законопроект.

 

17 жовтня президент Петро Порошенко подав до Верховної Ради законопроект про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника "Софія Київська".

 

18 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні за основу і в цілому законопроект про передачу Андріївської церкви в постійне користування Вселенському патріарху.