НОВИНИ

Голова ВР підписав закон про передачу Андріївської церкви Константинополю

Законопроект направлений на підпис президенту.

Спікер Верховної ради України Андрій Парубій підписав законопроект №9208 про передачу Андріївської церкви Константинополю. Про це повідомляється на офіційному сайті Верховної ради.

 

Закон направлений на підпис президенту.

 

Зазначимо, відповідно до документу, встановлюється, що Андріївська церква Національного заповідника "Софія Київська", яка є видатним об'єктом культурної спадщини, пам'ятником архітектури національного значення, як культова споруда, що перебуває у державній власності, передається у безоплатне постійне користування Вселенського Патріархату для звершення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій.

 

У пояснювальній записці окреслено, що передача Константинополю Андріївської церкви є важливим кроком у проведенні роботи з підготовки до надання автокефалії Православної церкви в Україні.

 

Парубій у ході розгляду проекту у Раді підкреслив, що Андріївська церква залишається у власності держави.

 

Як повідомлялося, 16 жовтня представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко повідомила, що президент Петро Порошенко вирішив запропонувати передачу Андріївської церкви в Києві в постійне користування Вселенському патріарху і просить парламентські фракції підтримати відповідний законопроект.

 

17 жовтня президент Петро Порошенко подав до Верховної Ради законопроект про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника "Софія Київська".

 

18 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні за основу і в цілому законопроект про передачу Андріївської церкви в постійне користування Вселенському патріарху. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.