НОВИНИ

Порошенко вніс до Ради законопроект про передачу Андріївської церкви

Зазначається, що рішення щодо передачі в користування Андріївської церкви сприятиме прискоренню одержання Томосу.

У середу, 17 жовтня, президент Петро Порошенко подав до Верховної Ради законопроект про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника "Софія Київська". Відповідний проект закону № 9208 зареєстрований на сайті парламенту.

 

"Враховуючи консолідоване бажання більшості віруючих та українського суспільства в цілому,  держава намагається всебічно надавати підтримку, в межах чинного законодавства, цьому процесові (створенню Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні - ред.) та створити гідні умови для здійснення своїх надзвичайно важливих представницько-комунікативних функцій екзархами Вселенського Патріархату. Повноцінне ж функціонування цього представництва, серед іншого,  потребує також забезпечення належною гідною культовою спорудою, в якій посланці Вселенського Патріархату матимуть змогу регулярно здійснювати Богослужіння. Враховуючи вищезазначене, вбачається доцільним надати у постійне  користування Вселенського Патріархату Андріївську церкву Національного заповідника «Софія Київська» – пам’ятку національної культурної спадщини  України XVIII ст", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

 

Зазначається, що рішення щодо передачі в користування Андріївської церкви сприятиме прискоренню одержання Томосу – визнання Світовим Православ’ям помісної Православної Церкви України.

 

Як повідомлялося, раніше у вівторок представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко повідомила, що Порошенко вирішив запропонувати передачу Андріївської церкви в Києві в постійне користування Вселенському патріарху і просить парламентські фракції підтримати відповідний законопроект.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.