НОВИНИ

Порошенко підписав закон про передачу Андріївської церкви Вселенському патріархату

Зазначається, що рішення щодо передачі церкви сприятиме прискоренню одержання Томосу.
У середу, 7 листопада, президент України Петро Порошенко підписав закон № 9208 про передачу Андріївської церкви у безоплатне постійне користування Вселенському патріархату. Про це йдеться на сайті Верховної Ради. 
 

"Це засвідчить з боку Української Держави виняткову повагу до авторитету та ролі Церкви-Матері в історії розвитку української духовної традиції та однозначно сприятиме процесові надання Томосу про автокефалію Української Православної Церкви, тобто конституюванню самостійної (автокефальної) юрисдикції, яка стане гідною та рівною серед інших помісних православних Церков Світової Православної Ойкумени", - йдеться у пояснювальній записці до закону. 

 

Зазначається, що рішення щодо передачі в користування Андріївської церкви сприятиме прискоренню одержання Томосу.

 

Нагадаємо, 18 жовтня спікер Верховної ради України Андрій Парубій підписав законопроект №9208 про передачу Андріївської церкви Константинополю.

 

Як повідомлялося, 16 жовтня представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко повідомила, що президент Петро Порошенко вирішив запропонувати передачу Андріївської церкви в Києві в постійне користування Вселенському патріарху і просить парламентські фракції підтримати відповідний законопроект.

 

17 жовтня президент Петро Порошенко подав до Верховної Ради законопроект про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника "Софія Київська".

 

18 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні за основу і в цілому законопроект про передачу Андріївської церкви в постійне користування Вселенському патріарху. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.