НОВИНИ

Порошенко ініціює передачу Андріївської церкви в користування Константинополю

Президент виступить із відповідною ініціативою в найближчі дні.

Президент України Петро Порошенко вирішив запропонувати передачу Андріївської церкви в Києві в постійне користування Вселенському патріарху. Про це у вівторок, 16 жовтня, представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко повідомила на засіданні погоджувальної ради керівників фракцій, комітетів і груп парламенту.

 

За її словами, Порошенко виступить із відповідною ініціативою в найближчі дні.

 

"Президент підтримує прагнення якомога скорішого отримання Томоса. І в знак солідарності з цим процесом робить символічний жест: в найближчі дні буде зареєстрований законопроект, яким президент Порошенко пропонує передати Андріївську церкву в постійне користування Вселенського патріарха як символічний жест того, що святий Андрій свого часу хрестив Україну ", – заявила Луценко.

 

Крім того, вона зазначила, що Порошенко просить парламентські фракції підтримати відповідний законопроект.

 

Читайте також: В УПЦ МП порівняли рішення Константинополя з анексією Криму

 

Як повідомлялося, 16 жовтня екзархи Вселенського патріарха повідомили, що готові співпрацювати з духовенством Української православної церкви Київського та Московського патріархатів для надання Україні Томосу. 

 

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України. Також Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.

 

Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

15 жовтня Синод Російської православної церкви вирішив розірвати євхаристійне спілкування з Вселенським патріархатом. 

 

Своєю чергою, представник Київської Патріархії Євстратій Зоря відреагував на відповідне рішення РПЦ, назвавши його "мінською схизмою". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.