В Україні кожна десята родина не має дітей

14 Березня 2012, 19:27

За його словами, в Україні поширений міф, що безпліддя – це жіноча проблема. «Я є прихильником такого підходу: не існує окремого безпліддя чоловіка і жінки, а існує безпліддя подружньої пари. Жіночі фактори безпліддя займають приблизно 40%, чоловічі – також 40%. Інші 20% – це обопільні причини », – сказав Горпиненко.

Як зазначив сексопатолог, обопільні причини безпліддя – найчастіше інфекції, які передаються статевим шляхом.

Як зазначив доцент кафедри урології Національного медичного університету ім. О.Богомольця Олег Нікітін, в нашій країні співвідношення факторів чоловічого і жіночого безпліддя не відповідає дійсності.

«В Україну жіночий фактор називається в 80% випадків безпліддя, а чоловічий – в 20%. Такі дані виходять тому, що в Україні погана діагностика репродуктивної функції чоловіків», – сказав Нікітін.

Як стверджують фахівці, проблема в тому, що в країні немає конкретного фахівця, який би займався проблемою чоловічого безпліддя.

«Проблемами дітородної функції чоловіків займаються урологи, ендокринологи, дерматовенерологи та інші фахівці. Тому такої чіткої звітності, як з жіночого безпліддя, ми не маємо. До тих пір, поки у нас не буде чіткої системи надання допомоги, проблема буде залишатися в тіні », – вважає Горпиненко.

За словами сексопатолога, лікар-андролог займається проблемою здоров'я чоловіка з народження і до глибокої старості. А дослідження, проведені в українському Інституті сексології та андрології свідчать, що найчастіше причини незворотного безпліддя закладаються саме в дитячому віці.

Як зазначили фахівці, чим раніше будуть діагностовані аномалії розвитку статевої системи хлопчика і вилікувані дитячі статеві хвороби, тим менше негативних факторів буде відчувати репродуктивна система майбутніх чоловіків.

Читайте також: Слабке покоління