В опозиції наголосили, що «курс на європейську інтеграцію визначений законом про основи внутрішньої і зовнішньої політики України, й цей курс не підлягає дискусії».
«Україна повинна рухатися туди, де поважають людину, де існує справедливість, де незалежний і чесний суд, де не просто борються, а перемагають корупцію, де якісна освіта і медицина, де працюють високі технології і вільні ринки, де є прогрес», – йдеться у заяві.
За словами Яценюка, «Європейський союз і Митний союз – це взаємовиключні поняття, це різні цінності, різні цілі й кардинально різні шляхи розвитку України».
Опозиція, заявив політик, жорстко виступає за європейську інтеграцію України, за підписання Угоди про асоціацію з Європейським союзом включно із Зоною вільної торгівлі, за безвізовий режим між Україною та ЄС для вільного в’їзду українських громадян до країн Євросоюзу.
«На шляху до підписання з ЄС Угоди про асоціацію стоїть питання правової реформи та припинення політичних переслідувань Юлії Тимошенко та Юрія Луценка. Але ці питання можливо вирішити», – додав голова ради Об’єднаної опозиції.
«Щодо співробітництва з нашими російським партнерами, – зазначив він, – то Україні потрібна повноцінна і взаємовигідна Зона вільної торгівлі з Росією та країнами СНД, а не угода про зону торгівельної війни, яку підписав прем’єр Азаров», – наголосив він.
«Вступ України до Митного союзу суперечить Конституції і законам України. Ця ініціатива Януковича є ще однією підставою для імпічменту цього президента», – резюмував Яценюк.
Нагадаємо, 5 грудня Янукович заявив, що Україна повинна приєднатися до деяких положень Митного союзу.
Свого часу глава уряду РФ Дмітрій Мєдвєдєв під час нещодавньої зустрічі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим запропонував йому обговорити питання членства України в Митному союзі Росії, Білорусі та Казахстану.
Вітчизняні експерти вважають, що українські можновладці, тісно пов’язані з великим бізнесом, дуже обережно ставляться до посилення зв’язків з Росією і передусім до входження в Митний Союз. А Віктор Янукович може погодитися на вступ до Митного союзу лише заради збереження своїх статків. Водночас деякі російські експерти вважають в разі вступу України до Митного союзу гальмуватиме його розвиток.