НОВИНИ

Янукович заявив про можливість приєднання України до деяких положень Митного союзу

Україна повинна приєднатися до деяких положень Митного союзу. Про це Віктор Янукович заявив в інтерв’ю журналістам 5 грудня в Ашгабаді.

За його словами, країни, що входять до Митного союзу, є одними з найбільших торгових партнерів України, і тому ігнорувати це Україна не має права.

Янукович зазначив, що з нового року набувають чинності більше 30 нових положень в рамках діяльності Митного союзу, і вони безпосередньо стосуються України та її товарів, торгово-економічних відносин.

«Ми добре розуміємо, якщо ми не знайдено інструментів співпраці з Митним союзом, ми багато втратимо. Що сьогодні це є неприпустимим для економіки України… Про це йшла мова (під час зустрічі з президентом РФ Владіміром Путіним – Ред.), що наші пропозиції, які ми обговорюємо вже декілька років підряд, вони зводяться до того, що нам треба приєднуватись до деяких положень Митного союзу, до тих правил, які є в Митному союзі, і ми повинні з ним рахуватись», - сказав Янукович.

За його словами, якщо Україна не будемо з цими правилами рахуватись, вона буде багато втрачати.

«Так само як буде втрачати і Митний союз», - додав Янукович.

Янукович нагадав, що товарообіг України з країнами Митного союзу перевищує $60 млрд, і «замислитись над цим і знайти рішення - це наш обов’язок».

«Про це ми вели розмову», - сказав Янукович.

Як повідомлялось, 4 грудня заступник генерального директора з торгівлі Єврокомісії Пітер Балаш заявив, що ЄС не може підписувати жодних угод про вільну торгівлю з Митним союзом, оскільки він не відповідає вимогам СОТ.

Нагадаємо, глава уряду РФ Дмітрій Мєдвєдєв під час нещодавньої зустрічі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим запропонував йому обговорити питання членства України в Митному союзі Росії, Білорусі та Казахстану.

Вітчизняні експерти вважають, що українські можновладці, тісно пов’язані з великим бізнесом, дуже обережно ставляться до посилення зв’язків з Росією і передусім до входження в Митний Союз. А Віктор Янукович може погодитися на вступ до Митного союзу лише заради збереження своїх статків. Водночас деякі російські експерти вважають в разі вступу України до Митного союзу гальмуватиме його розвиток.

Читайте також: Українська влада на шляху до Європи заплуталася у Митному союзі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.