НОВИНИ

Експерт: українська влада завжди діятиме дуже обережно щодо Митного Союзу

Українські можновладці, тісно пов’язані з великим бізнесом, дуже обережно ставляться до посилення зв’язків з Росією і передусім до входження в Митний Союз. Таку думку у своїй статті для видання The EurActiv висловив директор Українського Фонду Демократії "Спочатку Люди" Віктор Ткачук.

«Міф про те, що у випадку жорсткої лінії ЄС Україна розвиватиме занадто близькі відносини з Росією має значний руйнівний ефект. Насправді все навпаки. Українська влада, яка має тісні зв'язки з великими українськими підприємствами, особливо у важкій промисловості, металургії та хімічній промисловості, завжди буде діяти вкрай обережно щодо Росії.

Особливо це стосується проектів політичної та економічної інтеграції - Митного союзу і Єдиного економічного простору. Український великий бізнес і політики чітко розуміють, що в разі вільного доступу для російського капіталу на українську територію, вони отримають нових конкурентів, котрі з певністю їх поглинуть. І це займе всього півроку або цілий рік, не більше. Це означатиме втрату впливу для великих українських підприємств і поступову втрату активів і можливостей. Чи підуть вони на це? Сумнівно. Саме це є причиною, чому між президентами Росії та України немає близьких відносин», - відмічає експерт.  

«Справжній дисбаланс в російській політичній сфері робить українських політиків впевненими, що Росія не в змозі суттєво вплинути на ситуацію в Україні. Українська влада остаточно втратила ілюзії щодо дешевого російського газу і сприймає нинішню ціну як постійну, граючи на витіснення Росії з українського ринку газу», - додає Ткачук. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.