НОВИНИ

Російський експерт: приєднання України гальмуватиме розвиток Митного союзу

Україна в разі вступу до Митного союзу гальмуватиме його розвиток. Про це в в інтерв'ю УНІАН заявив головний редактор журналу «Россия в глобальной политике» Федір Лук’янов.

«Якщо дивитися на політичні відносини, стає зрозуміло, що коли навіть станеться така дивовижна і малоймовірна подія і Україна захоче повноцінно приєднатися до цього союзу, то вона виконуватиме роль, схожу з тією, яку виконував Узбекистан в ОДКБ. Тобто блокуватиме все, що пропонують інші і завжди займатиме особливу позицію, відстоюючи свої національні інтереси, і, як результат, не даватиме розвиватися цій організації», - вважає Лук’янов.

На його думку, питання, чи потрібно це Митному союзу, залишається відкритим.

«Узбекистан свого часу заганяли в ОДКБ. Але це нічого не давало, і він знову виходив», - нагадав експерт. Водночас він наголосив, що офіційна позиція Кремля – Україна потрібна в Митному союзі.

«Але дискусія на тему, треба це насправді чи, може, краще бути скромнішими і створити організацію з потенціалом для розвитку, але без учасника, який весь час цей процес гальмуватиме», - додав Лук’янов.

Він зазначив, що Митний союз, якщо не вдаватися в політику, потребує України.

«Україна - велика країна з великим ринком, потенційно економічно дуже успішна. З Україною це буде зовсім інша, серйозна організація, а не як зараз – прототип, на якому відпрацьовується якась модель, яка може в майбутньому бути затребувана. З Митним союзом, до якого входила б Україна, багатьом довелося б рахуватися», - пояснив Лук’янов.

Як повідомлялось, глава уряду РФ Дмітрій Мєдвєдєв під час нещодавньої зустрічі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим запропонував йому обговорити питання членства України в Митному союзі Росії, Білорусі та Казахстану.

Нагадаємо, вітчизняні експерти вважають, що українські можновладці, тісно пов’язані з великим бізнесом, дуже обережно ставляться до посилення зв’язків з Росією і передусім до входження в Митний Союз. А Віктор Янукович може погодитися на вступ до Митного союзу лише заради збереження своїх статків.

Читайте також: Українська влада на шляху до Європи заплуталася у Митному союзі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.