Українці відзначають свято Покрови й День Українського козацтва

14 Жовтня 2013, 08:49

Свято Покрови встановлено на честь явлення Пресвятої Богородиці в 910 році у константинопольському Влахернському храмі й посідає пояесне місце серед пошанованих свят українців.

Пресвята Богородиця вважається покровителькою українського козацтва. Запорожці, зокрема, мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці.

Відомий дослідник звичаїв українського народу Олекса Воропай писав, що після зруйнування Запорізької Січі в 1775 році козаки, що пішли за Дунай на еміграцію, взяли з собою образ Покрови Пресвятої Богородиці. 

Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Українi воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву – Козацька Покрова.

Також “Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем".

В українських селах і до сьогодні дотримуються давньої народної традиції справляти весілля після Покрови. Від Покрови і до початку Пилипівки – пора наймасовіших шлюбів в Україні.
До Покрови завершувався період сватань і приготування до весіль, який починався після Першої Пречистої. 

У народі цей празник ще носить назву «Третя Пречиста». Встановлений він був як подяка за заступництво Богородиці над Царгородом.

1942 року у цей день було офіційно утворено Українську повстанську армію, тому традиційно це також день УПА.

Читайте також: Кого захистить Покрова