Українські політики, які найбільше “прославилися” в інтернеті

8 Серпня 2012, 16:35

Наприкінці липня народний депутат від Партії регіонів Владислав Лукянов написав на своїй сторінці у Facebook, що його порадувала Одеська траса, по якій він доїхав до Одеси усього за 2 години 40 хвилин зі швидкістю 241 км/год. При цьому він виставив фото з подорожі, на якому видно показники спідометра.

Згодом після бурхливого обговорення громадськості Лук’янов сам прийшов у ДАІ, визнав свою провину в перевищенні швидкості і заплатив максимальний штраф за це порушення – 680 грн.

Скандального регіонала Вадима Колесніченка підозрюють у брехні стосовно його батька.

Якось Колесніченко на сесії Верховної ради розповів про батька, який згорів у танку на війні.

Однак ця заява виглядає дуже дивною, оскільки Колесніченко народився у 1958 році – через 13 років після закінчення війни. Більше того, за формацією Вікіпедії, батько регіонала Василь Корнійович Колесніченко народився у 1935 році, тобто у 1945 році йому було 10 років. Згодом сам Колесніченко заявив, що говорив про свого діда, а не батька.

Нещодавно старша дочка покійного прем'єра Криму Василя Джарти, заступник голови Господарського суду Києва Вікторія Омельченко на своїй сторінці в Facebook розмістила свої фотографії.

Серед світлин на фоні церков і дорогих авто, з відпочинку в Маямі (США) і Куршавелі (Франція) та знімків із сестрою інтернет-користувачів збурили фото голови суду з пляшкою дорогого шампанського виробництва Moet&Chandon і таємничим білим порошком. Шампанське, яке суддя на знімку п'є прямо з пляшки, коштує близько $100 за пляшку. Після розголосу Омельченко видалила фото зі своєї сторінки.

Депутат від Партії регіонів Інна Богословська, відома своїми екстраординарними висловлюваннями, у червні цього року написала блог за результатами своєї поїздки Україною. Запис буяє дуже пафосними і гіперболізованими описами рідної країни. Зокрема, Боголовська побачила в Україні «доглянутих чистих корів з величезним вим'ям». Цей запис став хітом соцмереж і джерелом для безлічі жартів і «фотожаб».

Читайте також: Фантазія Інни Богословської не має меж: дар пророцтва, вірші про сталеварів і «коровы с огромным выменем»

В ефірі однієї із телепередач Богословська почала активно заперечувати, що вона не брала участі у Помаранчевій революції 2004 року. «Ну что вьі?! Перекреститесь – я никогда в жизни не стояла на помаранчевой сцене!» –  обурювалася Богословська.

Проте блогери знайшли відео, де вона, обвішана помаранчевими стрічками, активно скандує зі сцени «Свобода!».

Чи  не найбільша кількість «фотожаб» сколихнула інтернет після інциденту із президентом Віктором Януковичем і вінком у парку Слави. Нагадаємо, влітку 2010 року, під час покладання вінків президентами України та Росії Януковичем та Медведєвим пам'ятнику невідомому солдату у Києві на Януковича впав вінок.

А регіоналку Ірину Бережну інтернет-користувачі підловили на тому, що вона не сама веде свою сторінку у цій соціальній мережі.

У квітні цього року під час голосування за проект нового Кримінально-процесуального кодексу журналісти помітили, що 59-річний депутат від Партії регіонів Олексій Кунченко проявляє турботу до своєї пасії у смс-переписці, обіцяючи швидко «змитися», а співбесідниця у відповідь називає депутата "котиком". Як відомо, у ті дні робота Верховної Ради тривала до глибокої ночі.

За рік до цього журналісти зафіксували інтимну переписку на робочому місці у сесійному залі парламенту між сестрою глави Адміністрації Януковича регіоналкою Юлією Льовочкіною та соратником Тимошенко, її головним охоронцем Віталієм Чудновським, який на своїх плечах носив Тимошенко на Майдані.

Зокрема, Льовочкіна отримала від бютівця текстівку:«Все нормально. Я люблю тебя. И мне так хреново. Бл***ть».

У відповідь вона написала: «Ну, не сиди здесь. Иди погуляй, подыши… Потом в прокуратуру сходишь». У той день депутати від БЮТ здійснили колективний похід до генпрокурора Віктора Пшонки з вимогою скасувати екс-прем'єрці підписку про невиїзд.

Народного депутата від ПР Віктора Януковича-молодшого влітку минулого року серед білого дня побачили у центрі Києва п’яним. Він не міг знайти дорогу додому. Домогли йому його помічники.

Взимку (2010-2011) відзначився міський голова Сум Генадій Мінаєв. На одній із сесій міськради він, показуючи два документи, намагався вимовити фразу українською мовою, говорив швидко, у результаті чого вийшло: «пидпыс здэсь і пидпыс здэсь» (тобто: «подпись здесь и подпись здесь»).

Вислів швидко набув великої популярності серед користувачів інтернету, ставши «крилатим». А одна з сумських газет визнала неологізм «пидпысздэсь» фразою 2010 року.

У 2010 році неприємність сталася із одним із нинішніх лідерів об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсенієм Яценюком. Після того як Яценюк заявив, що починає особисто вести свої інтернет-блоги, на чужій ЖЖ-сторінці користувач з його ніком (arseniy2010) у переписці з іншим користувачем почав нецензурно висловлюватися. Очевидно, що сторінку Яценюка вів штабний працівник, який забув перелогінитися, коли почав писати свої коментарі на чужій сторінці.

2009 року в інтернет-мережі популярним було також відео про зйомку відеозвернення Юлії Тимошенко. У ньому вона повідомляла, що збирається балотуватися в президенти.

Цьому зверненню передувала ціла історія про створення широкої коаліції. Тому фраза «Пропало все!» тодішнього прем’єр-міністра до режисера, коли перед нею зник текст на суфлері, прозвучала двозначно.

Нинішні харківський губернатор і мер Михайло Добкін і Геннадій Кернес стали героями популярного в інтернеті ролика про те, як у 2007 році Добкін (на той час мер Харкова) записує звернення до городян, а Кернес (на той час  секретар Харківської міськради) дає вказівки, використовуючи нецензурну лексику.