НОВИНИ

Депутат-регіонал мчав в Одесу зі швидкістю 241 км/год

Народний депутат, член фракції Партії регіонів Владислав Лук'янов значно перевищив швидкість на трасі Київ-Одеса. Про це він сам зізнався на сторінці соціальної мережі Facebook.

"Потішила дорога на Одесу. 2 години 40 хвилин, і на місці", - написав депутат. На доказ своїх слів він виклав фото, на якому спідометр автомобіля Audi показує швидкість 241 кілометр за годину.

 

Сам Лук’янов визнає, що перевищив швидкість. Однак, стверджує політик, цим він не створював перешкод іншим учасникам руху, тому що їх на дорозі не булоі.

"Коли ми їхали в Одесу і я був за кермом, ми вибрали відрізок дороги, де не було перешкод, інших автомобілів, і там я спробував, яку швидкість машина може набрати. Ми не створювали перешкод і загроз іншим учасникам руху, тому що їх не було", - сказав Лук’янов.

На уточнення про те, що за правилами максимально дозволеною швидкістю на Одеській трасі є 110 км/год, депутат відповів:

"Якщо так вважати, то формально можна було б вважати, що це дійсно було порушення. Я не відмовляюся".

На питання, чи погоджується він з тим, що порушив правила і їхав з недопустимою швидкістю, Лук’янов відповів ствердно.

При цьому, за словами депутата, по дорозі в Одесу його не зупиняли представники ДАІ і не штрафували. Він підтвердив, що доїхав до Одеси за 2 години 40 секунд, тобто в середньому рухався зі швидкістю близько 200 км/год.

На питання, чи встановлені на його машині депутатські номери, Лук’янов заперечив.

"У мене машина зі звичайними номерами. Я не користуюся депутатськими номерами. У нас також не було ні проблискових маячків, ні машин супроводу", - сказав він.

Лук’янов додав, що його автомобіль Audi дозволяє розганятися до швидкості більше 300 км/год.

"Найбільша швидкість, до якої я розганявся, це 310 кілометрів на годину. Це було на Бориспільській трасі", - сказав він.

На уточнення про те, що на цій трасі максимально можна розігнатися до 130, Лук’янов відповів, що це було вранці.

"Ми вибрали час, коли зовсім не було машин, траса була вільна. І ми досить швидко набрали 310 кілометрів".

На питання, чи не відчуває він відповідальність за потенційне створення небезпечних ситуацій на дорозі, депутат відповів:

"Технічні дані такого автомобіля дозволяють безпечно керувати машиною при швидкості 300 з гаком. Але це можна робити лише у ситуації, коли організована безперешкодна ситуація. Я обирав цей час – уранці – спеціально, щоб нікого не було і не було жодних перешкод, і я не робив нікому загроз".

Він також зізнався, що хотів би поїхати на спеціально облаштовану трасу для того, щоб випробувати свій автомобіль, але "на жаль", з початку цієї сесії і до закінчення цієї каденції у нього "не було вільного часу, хоча були пропозиції від європейських виробників авто".

Лук’янов запевнив, що зазвичай керує обережно, не створює перешкод на дорозі і пройшов школу екстремального водіння.

Він шкодує, що виклав фото своєї швидкості у Facebook і не думав, що це викличе "такий резонанс".

Нагадаємо, в Україні існує лише одна траса, на якій дозволено розігнатися максимально до 130 кілометрів на годину – Бориспільська.

Як повідомлялося, у лютому Рада збільшила штрафи за порушення правил дорожнього руху. За окремі порушення вилучатимуть навіть транспорт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.