Україна втратила позиції у рейтингах найавторитетніших міжнародних організацій

13 Червня 2011, 13:52

Перш за все міжнародні організації відзначили згортання демократичних свобод вже у перший рік правління нової влади.

Так, у рейтингу за 2010 рік американської неурядової організації Freedom House Україну виключили з категорії вільних країн, пеермістивши її до категорії "частково вільних країн".

Організація заявила, що за перший рік президентства Януковича Україна стала менш демократичною та продовжує рухатись до авторитаризму.

При цьому тодішня заступниця глави Адміністрації Президента Ганна Герман звинуватила Freedom House в упередженості. За її словами, до значного економічного падіння в Україні та стали причиною того, що Україну понизили в рейтингу свобод такої авторитетної організації як Freedom House "призвели результати роботи попередньої влади".

А президент Віктор Янукович на саміті у Варшаві заявив, що Україна не буде виправдовуватися у відповідь на звинувачення в недемократичності. Разом з цим Президент України зазначив, що пишається тими результатами, яких досягла Україна за статистикою ООН (Україна піднялася у рейтингу рівня розвитку країн).

Вже у травні у Freedom House відзначили помітне погіршення ситуації зі свободою ЗМІ.

У свою чергу в лютому цього року міжнародна організація "Репортери без кордонів" випустили щорічну карту свободи слова у світі.

Україна позначена на карті червоним кольором – це категорія "складна ситуація". Також червоний колір – у Росії, Білорусі, Китаю, Іраку, Афганістану, Венесуели, Колумбії, Туреччини тощо.

Торік Україна була позначена оранжевим кольором, що означає «помітні проблеми». Нині цей колір у Монголії, Індії, Бразилії, Італії, країн Південної Європи тощо.

У 2010 році Україна у щорічному рейтингу свободи засобів масової інформації опустилася з 89 на 131 місце.

Європейський союз також відзначає погіршення ситуації в Україні за 2010 рік у сфері дотримання прав людини, основних свобод і верховенства права.

Погіршення ситуації з правами людини в Україні помітила і правозахисна організація Amnesty International. В організації зауважили, що правозахисникам та правозахисним громадським організаціям стало важче працювати через перешкоди в судах та фізичні напади.

Українські правозахисники стверджують, що кількість протестних акцій в Україні 2010 року збільшилася на третину, а українська журналістика стала ще залежнішою від примх влади.

Окрім того, міжнародні організації заявили про провал України у боротьбі із корупцією. Зокрема, група держав з протидії корупції Ради Європи (GRECO) зазначила, що Україна не виконала законодавче забезпечення боротьби з корупцією за 13 напрямами.

Про провал також заявили у Організаці економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Тепер це негативно відіб'ється на інвестиційних показниках країни, зазначили в організації.

На відсутність прогресу в боротьбі з корупцією в Україні в 2010 році вказав, зокрема, глава представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

Крім того, Україна опинилася на шостому місці у рейтингу експертної агенції Business Insider топ-21 країн, які знаходяться на межі дефолту в результаті зниження рейтингу платоспроможності Італії.

Поширення корупції і хабарництва в Україні визнали 91% підприємців, опитаних аудиторською компанією Ernst & Young. За цим показником Україна поступається лише Росії (93%), тоді як в середньому по Європі він склав 62%.