НОВИНИ

Freedom House вилучив Україну зі списку вільних країн

Україну виключили з категорії вільних країн у рейтингу американської неурядової організації "Freedom House".

Згідно з щорічним рейтингом демократичних прав та громадянських свобод, Україну віднесено до категорії "частково вільних країн", повідомляє Washingtonpost.


У цілому, згідно з доповіддю Freedom House, у 2010 році 25 країн світу продемонстрували зниження рівня демократії. Крім України, до цього списку також потрапили також Афганістан, Бахрейн, Камбоджа, Кот д’Івуар, Джибуті, Єгипет, Ефіопія, Фіджі, Франція, Гвінеа-Біссау, Гаїті, Угорщина, Іран, Кувейт, Латвія, Мадагаскар, Мексика, Руанда, Шрі Ланка, Свазіленд, Таїланд, Венесуела та Замбія.

Загалом число вільних країн знизилося до 115 – вперше з 1995 року. Найвищий рівень був зафіксований у 2005 році, коли вільними були визнані 123 країни.

У Freedom House зазначають, що Киргизстан та Гвінея покращили свої показники за рахунок проведення вільних і прозорих виборів і перемістилися із категорії "не вільних" держав до категорії "частково вільних".

А в таких країнах, як Китай, Росія, Єгипет, Іран і Венесуела, у 2010 році спостерігалося збільшення кількості репресивних заходів.

Зокрема, китайська влада тиснула на інші країни з вимогою бойкотувати вручення Нобелівської премії китайському дисиденту Лю Сяобо, а Росії – засудженням Михайла Ходорковського.

Нагадаємо, з 2006 року Україна мала статус вільної країни. А у звіті за 2009 рік Україна була названа "демократія, яка найбільш динамічно розвивається в регіоні, де цінуються фундаментальні права і свободи людини".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги