НОВИНИ

За правління Януковича українським правозахисникам стало важче працювати

Правозахисникам та правозахисним громадським організаціям стало важче працювати через перешкоди в судах та фізичні напади. Про це йдеться у щорічному звіті правозахисної організації Amnesty International, текст якого є у розпорядженні Тижня.

За даними організації, у 2010 році не менше трьох правозахисників цілеспрямовано переслідували у зв'язку з їх законною правозахисною діяльністю.

Зокрема, у травні на голову організації «Юзер» Андрія Федосова, яка відстоює права психічно хворих людей, після попередніх погроз, отриманих по телефону, напали невідомі. Тоді міліція відмовилася приймати в нього заяву та не вжила жодних заходів.

У липні його затримали на день у зв'язку зі злочином, ймовірно скоєному 10 років тому, коли йому було 15 років. 20 вересня з нього зняли обвинувачення, оскільки було доведено, що на момент злочину він знаходився у закритій дитячій лікарні й не міг його скоїти.

Ще один випадок стався із профспілковим активістом Андрієм Бондаренком. 29 жовтня Вінницький суд видав розпорядження про його примусове психіатричне обстеження. У листопаді після оскарження це рішення залишилось в силі.

Бондаренко ніколи не страждав на психічні захворювання й пройшов три психіатричні експертизи, які підтвердили, що він психічно здоровий, при чому остання з них відбулася у жовтні, відзначається у звіті.

Серед інших причин, на які посилалася прокуратура, спрямовуючи його на обстеження, назвали «загострене усвідомлення своїх прав і войовнича, наполеглива готовність відстоювати їх неадекватно у реальній ситуації».

Amnesty International відзначає, що Бондаренко боровся за права сезонних працівників на заводах з переробки цукрового буряку у Вінницькій області та викривав корупцію на найвищому рівні.

Нагадаємо також, 5 березня невідомі побили заступника голови Партії правозахисту України Аллу Користовську в Одесі.

Відзначимо, що міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов не зважає на доповіді і заклики правозахисників. Більше того, він заявляє, що критики міліції беруть дані про злочини в правоохоронних органах зі стелі, а тому реагувати на огульні зауваження не має сенсу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.