НОВИНИ

Amnesty International вказує на погіршення ситуації з правами людини в Україні

Правозахисна організація Amnesty International констатує погіршення ситуації з правами людини в Україні. Про це йдеться у щорічному звіті організації, який є у розпорядженні «Тижня».

У звіті відзначається, що надходили повідомлення про катування та інші види жорстокого поводження в тюрмах та під вартою в міліції.

Зокрема, Європейський суд з прав людини встановив, що у 2001 та 2002 роках групу ув'язнених, побитих у Замковій виправній колонії у Хмельницькій, піддавали катуванням та жорстокому поводженню.

Зазначається, що ці побиття відбувалися в ході учбових тренувань групи швидкого реагування - спеціального загону тюремної охорони для придушення заворушень в тюрмах.

Правозахисники відзначають, що у березні було реорганізовано Управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ МВС України, що стежило за умовами утримання під вартою в міліції. Його замінили дрібнішим підрозділом без спостережних функцій.

Раніше координатор програм Харківської правозахисної групи Андрій Діденко у коментарі «Тижню» повідомив, що кількість випадків катування затриманих у міліції минулого року зросла на 186 тисяч.

Також наголошується, що ув'язненим та підозрюваним у скоєнні кримінальних злочинів не надавали належної медичної допомоги.

У січні заступник голови Державного департаменту з питань виконання покарань заявив про нестачу фінансування санчастин у тюрмах. При цьому затриманих не випускали з тюрми на лікування в установи поза тюремною системою.

Так, громадянин Грузії Тамаз Кардава помер у столичній лікарні через те, що йому відмовили у життєво необхідній медичній допомозі. Він шість годин пролежав на ношах на підлозі в залі Шевченківського суду міста Києва. Суддя відхилила прохання його адвоката про негайну госпіталізацію.

За даними Харківської правозахисної групи, в установах правоохоронних органів з початку цього року загинуло 15 осіб.

Крім того, відзначається у звіті Amnesty International, біженцям та прохачам притулку погрожували примусовим поверненням та іншими порушеннями їхніх прав.

У січні вступила в силу стаття Договору про реадмісію між Україною та ЄС стосовно громадян третіх країн. За умовами Договору, держави ЄС мають право повертати незаконних мігрантів в Україну, якщо ті прибули в ЄС через українську територію.

За даними Міжнародної Організації з Міграції, в період з січня по липень в рамках цієї угоди вислали 590 чоловік. Надходили повідомлення про побиття мігрантів та жорстоке поводження з ними під вартою. Більш того, незважаючи на те, що угода повинна була розповсюджуватися на «нелегалів», за наявними даними, серед повернених були й шукачі притулку.

Також міліція дискримінувала представників національних меншин, а мирних демонстрантів затримували та наносили побої. Зокрема, співробітники правоохоронних органів продовжували затримувати й поміщати під варту через колір шкіри.

Крім того, співробітники правоохоронних органів нападали на правозахисників й вчиняли утиски щодо них.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.