Україна тимчасово відійшла від окремих зобов’язань Конвенції про права людини

21 Травня 2015, 11:38

Народні депутати ухвалили заяву про відступ України від окремих зобов'язань, визначених Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

Відповідне рішення підтримали 249 депутатів.

“Проведення АТО в окремих районах Донецької та Луганської областей, спричинене збройною агресією РФ та діями терористичних угруповань, підтримуваних РФ, супроводжувалось ухваленням Верховною Радою законів, які за своєю природою є несумісними із зобов'язаннями України за Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Європейською соціальною хартією”, – йдеться у пояснювальній записці до документа.

Відповідно до зазначених міжнародних угод держава у разі війни або іншої небезпеки, яка створює загрозу для існування народу, може здійснити тимчасовий відступ від зобов'язань.

“Як держава, стосовно якої здійснюється агресія, ми маємо право на відступ від взятих зобов'язань у зв'язку із захистом своїх інтересів. Тому постанова про відступ України від окремих зобов'язань, визначених Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод є тим рішенням, яким ми повідомляємо, що відповідно до своїх прав ми відступаємо від окремих зобов'язань”, – сказала віце-спікер парламенту Оксана Сироїд, презентуючи проект заяви.

Постанова затверджує заяву про відступ від зобов'язань, яка містить обґрунтування щодо кожного заходу, який може вживатися на територіях, які не є окупованими, але на яких здійснюється АТО.

Водночас, Міністерству закордонних справ України на підставі інформації, наданої Мін'юстом, СБУ та іншими органами державної влади доручено поінформувати про цю заяву та безпекову ситуацію в Донецькій та Луганській областях, про зміну території, на яку поширюється відступ України від зобов’язань за названими міжнародними угодами, Генерального секретаря ООН та Генерального секретаря Ради Європи.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада розірвала п'ять міждержавних угод з урядом Росії у військовій сфері.