Україна та ще три країни зробили спільну заяву щодо річниці війни РФ з Грузією

7 Серпня 2018, 17:00

Україна, Латвія, Литва та Польща підтвердили незмінну підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності Грузії у межах її міжнародно визнаних кордонів в десяту річницю російської військової агресії проти цієї країни. Про це йдеться у спільній заяві чотирьох країн.

 

Зазначається, що десять років тому лідери цих чотирьох країн прибули до Грузії, щоб висловити підтримку  народу, чий суверенітет був жорстоко порушений Росією.  Під час своєї подорожі лідери робили зупинку в Криму, що на сьогодні неможливо через окупацію РФ півострова.

 

 

"Наше зобов'язання щодо цінностей свободи, демократії та верховенства права, а також наша повага до прав кожної людини та суверенного вибору кожної країни така ж тверда, як і десять років тому. Ми повторюємо, що всі держави, включаючи Грузію, мають право вільно визначати свою зовнішню політику та союзи" – йдеться у заяві.

 

Так,  часи обмеженого суверенітету закінчилися в Європі, однак для забезпечення цих цінностей від тих, хто їх заперечує, "необхідно дотримуватися послідовності та стійкості, не жаліючи зусиль, щоб повернути поняття "сфери впливу".

 

 

Крім того, Україна, Латвія, Литва та Польща нагадали що через десять років після військової агресії Росія досі не виконала своїх зобов'язань щодо Грузії, як це було узгоджено у рамках угоди про припинення вогню від 12 серпня 2008 року.

 

 

"Грузинські регіони Абхазії та Цхінвалі / Південної Осетії все ще де-факто окуповані Росією, а повзуча анексія цих регіонів триває. Встановлюються огорожі, що позначають так звані "кордони", і перешкоджають руху грузинського народу в їхній країні. Ми засуджуємо ці зусилля і ніколи не визнаємо їх наслідки" – додається у заяві.

 

Наголошується, що в окупованих регіонах  етнічні грузини піддаються дискримінації, а сліди їх культурної спадщини стираються.

 

 

 

 

"Ми продовжуємо закликати Росію скасувати нелегальне визнання так званої незалежності грузинських Абхазії та Цхінвалі / регіонів Південної Осетії, щоб повністю втілити в життя угоду про припинення вогню від 12 серпня 2008 року" – підсумовується у документі.

 

Нагадаємо, 7 серпня Європейський Союз заявив про підтримку суверенітету і територіальної цілісності Грузії у межах її міжнародно визнаних кордонів та про прихильність до мирного вирішення конфлікту з Росією.

 

14 червня Європарламент ухвалив резолюцію щодо Грузії, а саме – "захоплені території Грузії через 10 років з російської інтервенції", у якій закликав Росію припинити окупацію грузинських територій.

 

Як повідомлялося, після російсько-грузинського військового конфлікту в серпні 2008 року Росія окупувала два сепаратистські регіони Грузії – Абхазію і Південну Осетію, – а також визнала самопроголошену «незалежність» цих регіонів. Крім Росії, її визнали ще чотири держави – Нікарагуа, Венесуела, Науру та Сирія. Тбілісі і Захід вважають ці регіони частиною Грузії