НОВИНИ

Європарламент вимагає від Росії припинити окупацію грузинських територій

ЄП закликав Москву скасувати рішення про визнання незалежності Південної Осетії і Абхазії.

Європейський парламент у четвер, 14 червня, ухвалив резолюцію щодо Грузії, а саме – "захоплені території Грузії через 10 років з російської інтервенції", у якій закликав Росію припинити окупацію грузинських територій. Про це повідомляє "Грузия Online".

 

Відповідно до документу, Європарламент підтримує територіальну цілісність і суверенітет Грузії. У резолюції наголошується, що суверенітет, незалежність і врегулювання конфліктів мирним шляхом є суттєвими для зміцнення європейського порядку безпеки.

 

Європарламентарі також підкреслили, що вирішення конфлікту Грузії є істотним для зміцнення стабільності та безпеки на європейському континенті, а конфлікти і окупація Грузії становлять потенційну загрозу для суверенітету європейських країн.

 

Так, ЄП закликав Росію скасувати рішення про визнання незалежності регіонів Грузії – Південної Осетії і Абхазії.

 

Крім того, Європарламент зажадав від Росії беззастережного виконання зобов'язань, взятих на себе угодою про припинення вогню від 12 серпня 2008 року.

 

Євородепутати також закликав Росію надати місії моніторингу Євросоюзу безперешкодний доступ, щоб вона виконувала зобов'язання, передбачені мандатом, на території Грузії.

 

Нагадаємо, після російсько-грузинського військового конфлікту в серпні 2008 року Росія окупувала два сепаратистські регіони Грузії – Абхазію і Південну Осетію, – а також визнала самопроголошену «незалежність» цих регіонів. Крім Росії, її визнали ще чотири держави – Нікарагуа, Венесуела, Науру та Сирія. Тбілісі і Захід вважають ці регіони частиною Грузії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.