НОВИНИ

Грузія направила Росії ноту протесту через маніпуляції з "кордоном" Південої Осетії

У Тбілісі стверджують, що російські прикордонники минулого тижня перенесли банери з написом "державний кордон Південної Осетії" на 450 метрів вглиб грузинської території.

Грузія через швейцарське посольство направила ноту протесту Росії у зв'язку з установкою банерів в Цхінвальському регіоні, що позначають кордон Південної Осетії.

У документі висловлено протест у зв'язку з установкою 10 липня біля сіл Цителубані і Орчосани, а також поблизу центральної автомагістралі Тбілісі — Горі покажчиків з позначенням так званого "кордону", йдеться в повідомленні МЗС Грузії, поширеному в середу.

"МЗС Грузії засуджує ці провокаційні кроки Росії, спрямовані на дестабілізацію ситуації", — наголошується в повідомленні.

У Тбілісі стверджують, що російські прикордонники минулого тижня перенесли банери з написом "державний кордон Південної Осетії" на 450 метрів вглиб грузинської території.

Нова лінія кордону проходить всього за 450 м від автодороги загальнокавказького значення. Особливу проблему становить те, що на території, яка формально опинилася під контролем Південної Осетії, виявилася ділянка нафтопроводу Баку-Супса, що належить британській компанії BP, з щоденною пропускною здатністю 100 тисяч барелів.

Як повідомлялося, у НАТО не визнають угоду між Росією і Південною Осетією.

Як відомо, так звана "Республіка Південна Осетія" існує на територіях, анексованих у Грузії за допомогою російських окупаційних військ під час воєн у 1992 та 2008 роках. "Держава" визнана тільки Російською Федерацією, Венесуелою, Нікарагуа та Науру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.