НОВИНИ

НАТО нагадало, що не визнає договору між Росією і Абхазією

Цей так званий договір не сприяє мирному і довгостроковому врегулюванню ситуації в Грузії.

НАТО підтримує територіальну цілісність Грузії та не визнає так званого договору між РФ та Абхазією. Про це йдеться в заяві генсека НАТО Єнса Столтенберга.

"Цей так званий договір не сприяє мирному і довгостроковому врегулюванню ситуації в Грузії. Навпаки, це порушує суверенітет і територіальну цілісність Грузії і грубо суперечить принципам міжнародного права, принципам ОБСЄ та міжнародним зобов'язанням Росії", - наголосив він.

"Ми продовжуємо закликати Росію відмовитися від визнання Південної Осетії і Абхазії незалежними державами і вивести свої війська з Грузії", - додав Столтенберг.

Як відомо, Росія і невизнана Абхазія, яка відкололася від Грузії, підписали 10-річний договір "про союзництво і стратегічне партнерство", який передбачає створення об'єднаних збройних сил.

Підписання документа відбулося в Сочі, куди на запрошення російського президента Владіміра Путіна прибув лідер самопроголошеної республіки Рауль Хаджимба.

Нагадаємо, Абхазія, як і Південна Осетія, є самопроголошеною державою, що територіально входить до складу Грузії.

Шість років тому відбувся збройний конфлікт за участі Абхазії, Південної Осетії та Грузії. Останню певний час називали агресором, однак згодом спеціальна комісія ЄС визнала, що Грузія такою не була.

Генеральна асамблея ООН визнала Абхазію та Південну Осетію частинами Грузії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.