Україна компенсуватиме “націоналізовані” сепаратистами родовища газу в Криму закордонним майном Газпрому

19 Березня 2014, 09:30

«Якщо Газпром спробує фактично отримати контроль над цими родовищами – у нього багато активів в Європі, і не тільки там. Думаю, що можна буде адекватно компенсувати цей збиток за рахунок активів, які є у цієї російської компанії», – пояснив Петренко.

Він нагадав, що Україна через проведення конкурсів надала великим міжнародним компаніям право на розробку родовищ на шельфі Чорного моря.

«Вони вклали серйозні кошти для розробки – це мільйони доларів. Українська сторона буде подавати відповідні позови, і я думаю, ми будемо звертатися до цих компаній, щоб вони приєднувалися до позовів у міжнародних комерційних судах, арбітражах і відстоювали свої майнові права», – розповів міністр.

Він підкреслив, що все робитиметься «в рамках законодавства, через судові органи».

«Українська влада, на відміну від російського керівництва, є європейською, демократичною владою. Ми будемо суворо дотримуватися міжнародного й українського законодавства щодо збереження права приватної власності. Якщо йтиметься про адекватні дії з приводу тих речей, які робить російська сторона, то ми можемо розглядати тільки питання про певні майнові претензії у судовому порядку до державного майна РФ», – пояснив Петренко.

«Ми вважаємо, що принцип приватної власності є непорушним в будь-якій ситуації», – додав він.

Як повідомлялось, раніше Петренко заявляв, що Міжнародне право і законодавство України дозволяють Києву вимагати від Росії фінансових компенсацій у разі націоналізації так званою «владою Криму» українського майна на півострові. 

«На засіданні уряду ми ухвалили рішення щодо невідкладного напрацювання правової позиції щодо питання розподілу власності колишнього СРСР. Мова іде про ту спільну власність, яку напрацював весь народ, який проживав на території колишнього Радянського Союзу і в якій є частка України. Досі не підписаний так званий «нульовий варіант», за яким Росія мала би всі юридичні підстави володіти цією власністю», – пояснив Петренко.

За його словами, лише борг Ощадного банку колишнього СРСР щодо виплат і розрахунків з нинішніми громадянами України становить близько $80 млрд.

У відповідь МЗС РФ заявило, що наполягатиме на негайній компенсації Україною $20 млрд, якщо Київ повертається до проблеми "нульового варіанту".

17 березня Верховна Рада Криму оголосила власністю республіки розташовані на півострові активи "Чорноморнафтогазу", "Укртрансгазу" та Феодосійського підприємства із забезпечення нафтопродуктами. Відповідну постанову було прийнято на позачерговому пленарному засіданні парламенту.