Україна і Польща домовилися про зустріч представників для вирішення питання пам’ятників – В’ятрович

24 Травня 2017, 10:45

Глава Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович повідомив, що результатом його розмови з главою польського Інституту національної пам'яті Ярославом Шареком стала домовленість про зустріч компетентних представників двох країн з питання пам'ятників. Про це В'ятрович написав у Facebook.

Зустріч запланована на початок червня.

"Про вчорашню розмову з головою польського Інституту національної пам'яті Ярославом Шареком. Найважливіше: домовилися на початку червня провести зустріч компетентних представників для вирішення питання українських та польських пам'ятників. Цим мають займатися спеціально уповноваженої державні органи, а не громадські активісти чи влада", – написав він.

Як повідомлялося, у Польщі 26 квітня на кладовищі села Грушовичі поблизу Перемишля активісти та представники польських націоналістичних організацій розібрали надгробний пам'ятник бійцям Української повстанської армії. Як заявило українське МЗС, в Україні обурені демонстративними і зухвалими діями, пов'язаними з руйнуванням українського пам'ятника, Київ готує для МЗС Польщі дипломатичну ноту.

Згодом українська сторона заявила про призупинення процесу легалізації польських меморіальних об’єктів на території України і надання дозволів на проведення робіт з пошуку поховань та впорядкування польських місць пам’яті в Україні.

У свою чергу, Інститут національної пам'яті Польщі заявив, що могила вояків УПА може бути впорядкована на кладовищі у Грушовичах після проведення археологічних досліджень.