НОВИНИ

У Польщі зруйнували пам'ятник бійцям УПА

Акція викликала рішучий протест Об'єднання українців у Польщі.

У Польщі 26 квітня на кладовищі села Грушовичи поблизу Перемишля активісти та представники польських націоналістичних організацій розібрали надгробний пам'ятник бійцям Української повстанської армії, повідомили ЗМІ.

Зазначається, що акція, що відбувалася за згодою війта гміни Стубно, а також що поліція не втручалася під час руйнування пам'ятника. Це викликало рішучий протест Об'єднання українців у Польщі, які ухвалили з цього приводу заяву.

«26 квітня відбулася чергова антиукраїнська провокація у Підкарпатському воєводстві - розбір залишків українського місця пам'яті в селі Грушовичи, гміна Стубно. Два роки тому це місце пам'яті було зруйноване вандалами, а нинішня акція здійснена групою активістів, в якій прийняв участь війт гміни Стубно, а патронат взяла на себе політична партія Національний рух», - йдеться у заяві.

Наголошується, що організатори провокації не приховують, що їхньою метою є перешкоджання відзначення 70-ї річниці акції Вісла, тобто депортації 140 тис. українців з рідних земель південно-східної Польщі на північ та захід.

У заяві написали, що безкарність і відсутність реакції польської держави на дії «невідомих зловмисників» протягом 2015-2016 років тільки заохочують зловмисників у Польщі та Україні до таких провокацій.

«На жаль, так і сталося. Безкарність робить сміливішими. Тому ті, хто прагне підпалити польсько-український кордон, за кожним разом роблять крок вперед»,- йдеться у заяві.

Окрім того, у заяві закликають польську громадськості не піддаватися на антиукраїнські провокації і не погоджуватися на осквернення могил, розпалювання ненависті на національному грунті, а також приниження осіб інших національностей.

Нагадаємо, у Польщі 4 квітня вандали зруйнували 130 німецьких історичних могил на давньому німецькому цвинтарі XIX сторіччя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.