НОВИНИ

МЗС України прокоментувало зруйнування українського пам'ятника в Польщі

У відомстві назвали такий крок відвертою провокацією у переддень вшанування 70-х роковин злочинної акції Вісла.

В Україні обурені демонстративними і зухвалими діями, пов'язаними з руйнуванням українського пам'ятника у селі Грушовичі поблизу Перемишля в Польщі, повідомили у прес-службі Міністерства закордонних справ України у четвер, 27 квітня.

«Це відверта провокація у переддень вшанування 70-х роковин злочинної акції Вісла - очевидно з метою відвернення уваги від цієї сумнозвісної дати», - йдеться у коментарі МЗС України.

Зазначається, що спільним інтересом є спокійно врегулювати цю ситуацію комплексно в правовому полі, щоб у подальшому не було дій подібного роду.

Як повідомили у відомстві, Україна звернеться до польської сторони за офіційними роз'ясненнями і узгодить подальші кроки стосовно легалізації усіх місць поховань як на території Польщі, так і польських в Україні з метою забезпечення їм належної опіки на державному рівні відповідно до двосторонньої угоди про збереження місць пам'яті з 1994 року.

Окрім того, за інформацією, вже є домовленості про проведення найближчими днями у Варшаві двосторонніх консультацій за участю керівництва Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій, яка відповідальна за реалізацію вищезгаданої угоди.

Як повідомлялося, на дії польської сторони вже відреагував керівник Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, який наголосив, що легальність вандалізму недопустима.

Нагадаємо, у Польщі 26 квітня на кладовищі села Грушовичи поблизу Перемишля зруйнували надгробний пам'ятник бійцям Української повстанської армії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.