У США розслідуватимуть зловживання, пов’язані з студентськими робочими візами

6 Грудня 2011, 15:57

Держсекретар прийняла таке рішення після звітів про можливе використання іноземних студентів в якості дешевої робочої сили на підприємствах США та їх експлуатації з боку злочинців. Крім того, нещодавно федеральні прокурори звинуватили мафію у використанні програми культурного обміну для залучення жінок зі Східної Європи до роботи в стрип-клубах Нью-Йорка. 

Підкомітет з імміграції палати представників американського конгресу також зібрав інформацію щодо візи J-1, яку було створено в 1963 році, щоб студенти з інших країн проводили свої канікули, працювали та подорожували по США. Оскільки з часу створення  в програмі почало брати близько 100 тис. молодих людей щороку, ціль програми зосередилась на грошах, а не на культурному порозумінні.

Державний департамент вніс кілька змін з того часу, як торік були оприлюднені численні зловживання, в тому числі в умовах життя та праці іноземних студентів. Найпоширенішими порушеннями є надання старого житла, обмежені години роботи та нікчемна платня.

Нагадаємо, у серпні іноземні студенти, в тому числі і українські, які прибули в США в рамках програми культурного обміну, провели страйк на одному із заводів виробника шоколаду Hershey в штаті Пенсільванія. Так, понад 100 молодих людей з України, Туреччини, Китаю, Казахстану, Молдови, Монголії, Польщі та Румунії звинуватили керівництво компанії у використанні їх як дешевої робочої сили. Вони скаржились на важку фізичну працю, на те, що після вирахування орендної плати у них залишається обмаль грошей, та на відсутність культурного збагачення.

Загалом, у рамках програми J-1, іноземні студенти отримують візи на строк до чотирьох місяців та робочі місця в готелях та курортах та в ресторанах.

За останнє десятиліття в програмі взяли участь більше 1 млн студентів. Студенти приїжджають з усього світу, при цьому, найбільш активними є вихідці з Росії, Бразилії, України, Таїланду, Ірландії, Болгарії, Перу, Молдови та Польщі.