У США опублікували нові докази у справі імпічменту Трампа

15 Січня 2020, 11:30

У Конгресі США оприлюднили нові докази у справі імпічменту президента країни Дональда Трампа. Про це йдеться на сайті Комітету Палати представників США з розвідки у вівторок, 14 січня.

 

Як зазначається, докази включають телефонні записи, документи та матеріали, передані Комітету Левом Парнасом, соратником адвоката Трампа Руді Джуліані, відповідно до повістки за 10 жовтня 2019 року.

 

В описі оприлюднених документів йдеться, що Парнас підготував рукописні нотатки на канцелярському приладді готелю Ritz-Carlton у Відні. В одній із таких нотаток сказано: «змусити Зеленського (президента Володимира Зеленського – Ред.) повідомити, що справа Байдена буде розслідуватися; почати комунікацію із Зеленським без (Пінчука або Коломойського (олігархи Віктор Пінчук та Ігор Коломойський – Ред.)».

 

У січні 2019 року Парнас та Джуліані обмінялися текстовими повідомленнями щодо екс-генпрокурора Віктора Шокіна. Зокрема, коли Парнас повідомив, що США відмовили Шокіну у візі, Джуліані відповів: «Я можу відновити її».

 

Також розмови Парнаса стосувалися відставки посла США в Україні Марі Йованович.

 

Крім того, у телефоні Парнаса був скріншот листа Джуліані до Зеленського від 10 травня 2019 року, в якому він стверджує, що має до Зеленського особливе прохання і просить про зустріч:

 

Шановний обраний президенте Зеленський!

 

Я приватний адвокат президента Дональда Трампа. Якщо бути точним, я представляю його як приватну особу, а не як президента Сполучених Штатів. Це досить поширене відповідно до американського законодавства явище, оскільки обов'язки і привілеї президента і приватної особи не збігаються. Окреме представлення – це звичайний процес.

 

Однак у мене є більш конкретний запит. Як особистий радник президента Трампа і з його відома і згоди я прошу про зустріч з вами наступного понеділка, 13 травня, або у вівторок, 14 травня. Мені знадобиться не більше півгодини вашого часу, і мене буде супроводжувати моя колега Вікторія Тенсинг, шанована американська адвокат, яка дуже добре знайома з цим питанням.

 

Як зазначається, Парнас продовжував намагання домовитись про зустріч з Зеленським. Наприклад, 3 липня Парнас сказав Джуліані, що їде до Відня. Джуліані відповів: «Ого!», а Парнас додав: «намагаючись дістати для нас містера Z.».

 

Також, як зазначається, Парнас переписувався у WhatsApp з головою СБУ Іваном Бакановим та першим помічником Зеленського Сергієм Шефіром.

 

Зауважимо: 22 травня 2019 року Парнас, а також бізнесмен Ігор Фруман заявили до Генеральної прокуратури про погрози з боку Коломойського (в інтерв’ю програмі «Схеми: корупція в деталях» Коломойський назвав їх «аферистами» і пообіцяв «вивести на світло боже»). Подати заяву порадив Джуліані, звинувативши Коломойського у наклепі.

 

7 жовтня 2019 року Associated Press повідомляло, що Фруман та Парнас намагалися вплинути на зміну керівництва НАК «Нафтогаз України». За даними агентства, підприємці разом із нафтовим магнатом Гаррі Сарджентом III нібито стояли за намаганням змінити голову правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва на народженого в Росії громадянина США Андрія Фаворова.

 

9 жовтня у США заарештували Парнаса та Фрумана за звинуваченнями в порушенні правил фінансування виборчих кампаній. Обидва жертвували на виборчі кампанії Республіканської партії, зокрема – на кампанію Трампа.

 

Саме Фруман та Парнас познайомили Джуліані з кількома нинішніми та колишніми високопосадовцями з прокуратури України для обговорення «справи Байдена».

  

Як повідомлялося, приводом до імпічменту президента США стала оприлюднена 25 вересня 2019 року офіційна стенограма телефонної розмови Трампа та Зеленського за 25 липня. Пізніше Комітет з питань розвідки Палати представників США оприлюднив скаргу неназваного співробітника американських спецслужб щодо порушень під час розмови Трамп-Зеленський.

 

Зеленський заявив, що думав, нібито опублікують тільки репліки Трампа.

 

У розмові Трамп нарікав, що Європа досить пасивна у своїй допомозі Україні. Також порушувалося питання розслідування щодо кандидата в президенти США Джо Байдена та його сина Гантера. Трамп та його союзники припускають, що Байден, перебуваючи на посаді віце-президента в адміністрації Барака Обами, у 2016 році виступав за звільнення генпрокурора Шокіна, оскільки той проводив розслідування щодо приватної української компанії з видобутку природного газу Burisma, в якій працював Гантер Байден. Він став одним з директорів Burisma у 2014 році, у той час коли його батько відігравав ключову роль у політиці США щодо України.

 

Члени Демократичної партії в Палаті представників ініціювали розслідування у зв'язку з підозрою щодо тиску Білого дому на Україну для отримання політичної вигоди на президентських виборах у США. З 13 листопада у Конгресі стартували перші відкриті слухання щодо імпічменту.

 

18 грудня Палата представників Конгресу США проголосувала за оголошення імпічменту Трампу.