У Порошенка заявили, що готові оплатити половину вартості оренди НСК «Олімпійський»

4 Квітня 2019, 16:39

Чинний президент, кандидат на посаду голови держави Петро Порошенко готовий оплатити половину вартості оренди НСК «Олімпійський» для проведення дебатів, другу частину повинен оплатити інший кандидат – Володимир Зеленський. Про це повідомив спікер передвиборного штабу Порошенка – Олег Медведєв.

 

Водночас він зазначив, що виборчий фонд Порошенка сформований прозоро, і оренда може бути профінансована з цього фонду.

 

Медведєв також відзначив, що в законі про вибори президента України є норми, які передбачають порядок агітації, і там чітко вказано, що в таких випадках агітаційні заходи повинні фінансуватися з виборчого фонду кандидатів.

 

«І Порошенко, безумовно, готовий взяти на себе половину таких витрат на оренду стадіону і пояснити походження цих грошей. Точно так само ми розраховуємо, що другу половину сплатить Володимир Зеленський і пояснить, звідки ці гроші надійшли в його виборчий фонд», – наголосив Медведєв.

 

Нагадаємо, 3 квітня кандидат у президенти Володимир Зеленський записав звернення, у якому заявив про готовність провести дебати із чинним президентом Петром Порошенком. Водночас він висунув ультиматум, що дебати мають відбутися на НСК «Олімпійський» та дав Порошенку 24 години на прийняття рішення. Своєю чергою, Порошенко оголосив, що готовий провести дебати з Зеленським. Також він відзначив, що дебати – це не шоу, і в законі про вибори президента прописані правила їх проведення. 

 

Згодом керівник штабу Зеленського заявив, що Порошенко нібито має виконати ще низку умов для проведення дебатів, після чого будуть погоджені їхні дата і час. Зокрема, Іван Баканов відзначив, що «наразі зарано щось конкретно говорити щодо самих дебатів, оскільки не виконані усі вимоги, які були озвучені в цьому ролику». За його словами, йдеться про визнання кандидата кандидатом, про надання відповіді щодо медичної експертизи.

 

Натомість державне підприємство НСК «Олімпійський» повідомило, що не отримувало жодних офіційних заявок чи проектів угод на проведення дебатів між кандидатами в президенти України. Разом з цим, Національна суспільна телерадіокомпанія України повідомила, що має технічну можливість провести трансляцію зі стадіону НСК «Олімпійський», однак це питання має врегулювати ЦВК. У свою чергу, заступник голови Центральної виборчої комісії Євгеній Радченко повідомив, що дебати, згідно з законом, проводяться на Суспільному телеканалі й оплачуються з державного бюджету. На його думку, швидше за все, кандидати на пост глави держави, які говорять про дебати на стадіоні «Олімпійський», мають на увазі форму агітації, яка має оплачуватися з виборчих фондів кандидаті.

96