У Польщі повідомили про прогрес щодо “історичної суперечки” з Україною

16 Листопада 2018, 14:41

Посол Польщі в Україні Ян Пєкло повідомив, що в діалозі з Україною стосовно історичних питань є прогрес, незважаючи на спроби "радикальних сил" посварити Київ та Варшаву шляхом провокацій. Про це дипломат заявив у коментарі Укрінформу.

 

"Так (прогрес – Ред.) є. Хтось, хто говорить, що поступу немає, не розуміє, що він є і що діалог іде постійно. Є комісія істориків, є співпраця між інститутами національної пам'яті Польщі і України, є відкриття українських архівів у Хмельницькому, Одесі. Для польських істориків це найкраще, що може бути, бо ми там знаходимо шокуючі документи", – наголосив Пєкло.

 

Водночас він заявив, що частина "радикальних сил" з польського і українського боку хотіли б "зреалізувати щось, щоб нас посварити".

 

"Але політичні еліти Польщі і України розуміють, що наше майбутнє – це спільна Європа і інтеграція України з європейськими структурами. Це є також питанням нашої спільної безпеки", – додав посол.

 

Як повідомлялося, 8 листопада посол Польщі в Україні Ян Пєкло переконаний, що Київ та Варшава зможуть вирішити проблеми щодо історичних питань. 

 

25 жовтня міністр закордонних справ Павло Клімкін повідомив, що Україна та Польща домовилися про спільні кроки з примирення в суперечках щодо історичних питань. 

 

26 квітня на кладовищі села Грушовичі активісти та представники польських націоналістичних організацій розібрали надгробний пам'ятник бійцям УПА. Як заявило українське МЗС, в Україні обурені демонстративними і зухвалими діями, пов'язаними з руйнуванням українського пам'ятника.

 

Згодом українська сторона заявила про призупинення процесу легалізації польських меморіальних об’єктів на території України і надання дозволів на проведення робіт з пошуку поховань та впорядкування польських місць пам’яті в Україні.

 

Нагадаємо, польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.