НОВИНИ

Клімкін повідомив про домовленості між Україною та Польщею щодо історичних суперечок

Зокрема, за словами глави МЗС, польська сторона почала відновлювати дуже важливі для України пам'ятники.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін повідомив, що Україна та Польща домовилися про спільні кроки з примирення в суперечках щодо історичних питань. Про це він заявив на прес-конференції у Львові.

 

"Ми вирішили зробити декілька поки що невеличких, але важливих емоційних жестів. Польська сторона почала відновлювати дуже важливі для нас пам’ятники. Ми будемо збирати українську частину Українсько-польського форуму, говорити з нашими істориками, і сподіваюся, що нам вдасться зробити цей поштовх", – наголосив Клімкін.

 

За його словами, на польських умовах Україна не буде вирішувати історичні суперечки, які впливають і на політичні стосунки.

 

"Я чітко сказав польським колегам, що ми за визначенням не можемо говорити з ними, про те, яким чином прийти до компромісів розуміння нашої історії. Наша історія – це наша історія. На цьому маємо поставити крапку і говорити про спільну історичну пам'ять", – підкреслив глава МЗС.

 

Як повідомлялося, 26 квітня на кладовищі села Грушовичі активісти та представники польських націоналістичних організацій розібрали надгробний пам'ятник бійцям УПА. Як заявило українське МЗС, в Україні обурені демонстративними і зухвалими діями, пов'язаними з руйнуванням українського пам'ятника.

 

Згодом українська сторона заявила про призупинення процесу легалізації польських меморіальних об’єктів на території України і надання дозволів на проведення робіт з пошуку поховань та впорядкування польських місць пам’яті в Україні.

 

Нагадаємо, польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.