У Нацкомісії розповіли про переваги нових тарифів на розподіл газу — інфографіка

18 Квітня 2017, 18:31

Нові тарифи на розподіл природного газу дозволять забезпечити обліком більше мільйона українців, а також більше 200 тисяч прогресивними системами дистанційного обліку. Про це інформує прес-служба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.

Згідно з повідомленням, Нацкомісія послідовно та системно сприяє забезпеченню обліком споживачів у всіх секторах.

"Активна позиція Комісії у сфері природного газу дозволила: підвищити загальний рівень забезпечення обліком природного газу з 73% до 92%; досягнути 100% забезпеченості обліком споживачів з газовою колонкою; за старої системи при обмеженнях в рівні тарифів не тільки впровадити облік додатково у 50% споживачів багатоквартирних будинків (підвищивши з 24% до 74%) завдяки будинковому обліку, але й заощадити 3 мільярда гривень", – наголосили в регуляторі.

У нових тарифах на розподіл природного газу Нацкомісія планує профінансувати у 2017 році забезпечення лічильниками 529 тисяч абонентів природного газу, у тому числі: встановлення лічильників для 319 тисяч абонентів; заміна застарілих та нероботоздатних лічильників на сучасні для 210 тисяч абонентів.  

Найбільша кількість лічильників передбачена для споживачів Дніпропетровської (67,3 тисячі абонентів), Харківської (43,5 тисячі абонентів), Донецької (36,3 тисячі абонентів) та Полтавської (33,5 тисячі абонентів) областей.

Крім того, Нацкомісія підтримує впровадження сучасних технологій у сфері обліку енергетичних ресурсів.

Так, в 2016 році НКРЕКП було реалізовано пілотний проект з дистанційного зчитування показів лічильників природного газу з покриттям 27 тисяч абонентів різних категорій, який підтвердив: для споживача впевненість у правильності нарахувань, надання інформації про щогодинне споживання та позбавлення необхідності щомісяця передавати дані до облгазу або чекати на контролера; здатність автоматичного формування реального балансу газу та виявлення нестандартних ситуацій у режимі реального часу.

"У нових тарифах на розподіл природного газу на 2017 рік Комісія передбачала забезпечити 108 тисяч нових абонентів такою системою", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 28 березня НКРЕКП ухвалила нову методику розрахунку вартості газу для кінцевого споживача, зокрема й населення. Згідно з цим рішенням, з 1 квітня тариф на газ мав складатися з двох компонентів: ціни газу як товару (близько 6 грн за 1 куб. м) і вартості його транспортування газотранспортною системою і розподілу за регіональними газорозподільними мережами (так звана «абонплата»). Остання розраховуватиметься, виходячи з максимальної пропускної спроможності лічильника споживача. Раніше встановлювалася кінцева ціна на газ для населення, яка становила 6 879 гривень/тис. куб. м з урахуванням всіх витрат на транспортування, податки та торгові націнки.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман звернувся до керівника НКРЕКП із проханням переглянути рішення про введення абонентської плати за постачання газу. Крім того, президент Петро Порошенко заявив, що дія постанови про абонплату за газ має бути призупинена.

10 квітня Нацкомісія скасувала своє рішення щодо запровадження абонплати за розподіл газу відправивши його на доопрацювання.