У МВС похвалилися, що з 200 “домашніх” арештантів втекти зміг один Мельник

20 Листопада 2013, 17:57

Він розповів, що практика застосування такого запобіжного заходу як домашній арешт з носінням електронних засобів контролю за час дії нового КПК отримала широке застосування і понад 200 осіб перебували під таким наглядом. Наразі таких – 127 осіб, з який 18 порушили правила поведінки і суд їм посилив запобіжний захід.

"Ці 18 людей нікуди не втекли. Щодо них використовувався браслет, ми чітко контролювали їх переміщення, але вони порушили порядок поведінки", – сказав Начальник головного слідчого управління МВС

Він підкреслив, що Петро  Мельник став єдиним підозрюваним, який перебував під домашнім арештом і втік.

Чинчин підкреслив, що кількості браслетів, яка наразі є достатньо і порушники "задоволені тим, що вони з браслетами, а не перебувають в місцях позбавлення волі".

У свою чергу, речник МВС Сергій Бурлаков пояснив, що практично у кожному регіоні України є обладнання, яке дозволяє застосовувати такий запобіжний захід як домашній арешт і використовувати браслети, однак вини використовуються не у всіх випадках – існують випадки, коли виконання цього запобіжного заходу контролюється дільничними міліціонерами.

"Не в кожному райвідділі розташовані ці пульти … закуплено 527 браслетів, а скільки необхідно – це питання, швидше, філософське", – сказав Бурлаков.

Відповідаючи на запитання про технічну перевірку браслетів і можливі несправності в роботі, Бурлаков зазначив, що в МВС немає інформації, що якісь пристрої несправні. Але якщо така інформація з’явиться і будуть пошкодження, міліція звертатиметься до виробника електронних засобів контролю.

Чинчин також підкреслив , що за рік дії нового КПК суттєво зменшилася кількість випадків обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою, їх стало на 40 % менше, ніж торік.

Нагадаємо,  27 липня працівники головного управління внутрішньої безпеки міністерства доходів і зборів спільно з головним управлінням боротьби з організованої злочинністю МВС затримали ректора Національного університету державної податкової служби Петра Мельника під час отримання хабара в загальній сумі 120 тис. грн.

За рішенням Печерського суду Мельник перебував під домашнім арештом. 7 серпня на нього одягли спеціальний браслет, який дозволяє відстежувати всі переміщення заарештованого. У ніч на 9 серпня Мельник зняв браслет і втік.

На початку вересня стало відомо, що Мельник перебуває у США.

Прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо двох міліціонерів, які неналежно контролювали роботу браслету екс-ректора податкової академії Петра Мельника. Міліціонерів обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 367 ККУ, тобто у службовій недбалості, що спричинило тяжкі наслідки. Справу розглядає Броварський міськрайонний суд