У Міносвіти спростували заяву Сіярто про консультації щодо закону про освіту

20 Лютого 2018, 21:32

Заява міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто про те, що представників угорської нацменшини не запрошували на переговори щодо змін до Закону "Про освіту", не відповідає дійсності. Про це заявила міністр освіти Лілія Гриневич, відповідаючи на запитання журналістів після круглого столу на тему: "Європейський вимір українських реформ".

 

"Це неправда, бо у нас є всі підтвердження про запрошення (угорської меншини – ред.). Більше того, я знаю, що дехто з тих, хто мав їхати на ці консультації, вже мали куплені квитки до Києва, але в останній момент чомусь була змінена ця позиція", – сказала Гриневич.

 

Як повідомлялося, 14 грудня міністр освіти Лілія Гриневич повідомила, що представники угорської громади відмовилися брати участь у консультаціях щодо "мовного питання" закону про освіту.

 

Також у Міністерстві закордонних справ Угорщини 8 лютого заперечили інформацію про те, що Україна узгодила з Угорщиною ключові позиції щодо врегулювання "мовного питання".

 

Раніше заступник глави МЗС України Василь Боднар за результатами свого візиту в Закарпатську область повідомив, що Україна й Угорщина узгодили шляхи врегулювання "мовного питання".

 

11 грудня 2017 року  Венеціанська комісія опублікувала рішення щодо мовних положень закону України "Про освіту".

 

Зазначимо, що 28 вересня 2017 року в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

 

Згодом Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.