У Міноборони розробили програму підняття престижу армії

18 Січня 2012, 08:52

За допомогою цієї програми військове відомство розраховує підняти престиж ЗСУ в суспільстві і підвищити мотивацію молоді до служби в армії, широко залучаючи до цього засоби масової інформації та інтернет, йдеться у статті "Из любви к родине" у газеті "Коммерсант-Украина".

Як повідомило джерело в Міноборони, нова програма містить низку нововведень.

"Наприклад, ми маємо намір щороку проводити конкурс "Міс збройних сил України". Це повинно стимулювати кращу половину людства тримати себе у формі навіть в умовах армії", – повідомив співрозмовник видання.

Також для підвищення морального і духовного стану особового складу вже в першій половині 2012 року планують створити перший похідний православний храм. У Міноборони при цьому не уточнили, де саме його створять і до якої з двох чинних в Україні православних конфесій буде належати.

Крім того, в Міноборони хочуть мотивувати молодих людей до вступу у вищі військові навчальні заклади. Для цього в міністерстві збираються видавати спеціальну літературу, поширювати рекламні буклети, а також демонструвати по телебаченню рекламні ролики.

На своєму офіційному сайті керівництво відомства має намір також відкрити розділ "Юнаки про армію", залучаючи молодь до активного діалогу.

Результати цієї роботи чиновники Міноборони відстежуватимуть за допомогою щорічних соціологічних досліджень ставлення суспільства до збройних сил.

Слід зазначити, що це не перша програма військово-патріотичного виховання у ЗСУ. Попередня діяла в 2008-2011 роках. У повному обсязі її виконати не вдалося через мізерне фінансування, вважають у Міноборони. Так, на її здійснення передбачалося 15,3 млн грн, проте заходи фінансувалися за залишковим принципом, і в підсумку програма отримала менше 70% від запланованих коштів.

Нагадаємо, міністр оборони Михайло Єжель 16 січня заявив, що впродовж наступних п’яти років чисельність військовослужбовців у Збройних силах буде скорочено на 15-20%.

Зазначимо, що колишній міністр оборони України, голова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки й оборони Анатолій Гриценко неодноразово заявляв, що українська армія "не спроможна виконувати навіть завдання мирного часу", а її стан – "катастрофічний".  При цьому, вважає Гриценко, керівництво держави не має стратегічного бачення розвитку українського війська.