У Міністерстві регіонального розвитку вважають реальним зниження цін на житло у два рази

17 Березня 2012, 19:51

"Прем’єр-міністр озвучив зниження ціни до 500 і 650 доларів за «квадрат». Це добре б позначилося на оживленні первинного ринку нерухомості. Однак, сьогодні реальна ціна квадратного метру в новобудовах Києва сягає 1000 доларів", – сказав Близнюк.

Посадовець зазначив, що Мінрегіон вже розпочав роботи зі зниження вартості квадратного метру житла. За словами Близнюка, міністерство "робиць це обґрунтовано, спираючись на розрахунки та думку Конфедерації будівельників України".

Близнюк зазначив, що досягти озвучених прем’єром цифр реально. Однак, для цього знадобиться зменшити вартість землі для забудовників та вирішити проблему інженерного обладнання нових площ.

Як повідомлялося раніше, за попередніми оцінками Мінрегіону, у разі виділення коштів на реалізацію житлово-іпотечної ініціативи президента, на дешеві позики претендуватиме більше 10 тис. сімей. 

За словами міністра, для старту програми можна акумулювати щонайменше 1 млрд грн, і в першу чергу міністерство буде пропонувати задіяти недобудоване житло.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович пообіцяв, що з 1 травня має запрацювати програма іпотечного кредитування для придбання «доступного житла» під 2-3% річних строком на 10-15 років.

16 березня під час «години питань до Кабінету Міністрів» у парламенту віце-прем'єр Сергій Тігіпко оцінив видатки, необхідні для видачі іпотечних кредитів на 10-15 років під 2-3% річних в 10 млрд гривень.