НОВИНИ

На іпотеку від Януковича можуть претендувати більше 10 тисяч сімей

За попередніми оцінками Мінрегіону, у разі виділення коштів на реалізацію житлово-іпотечної ініціативи президента, можливість отримати дешеві позики матимуть більше 10 тис. сімей, у першу чергу - пільгових категорій, які потребують поліпшення житлових умов.

Про це в інтерв'ю «Дзеркалу тижня. Україна» розповів міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк.

«Для нас безумовний пріоритет - люди, які перебувають на обліку і потребують поліпшення житлових умов, пільгові категорії, молодь і пенсіонери. Це також окремі професійні категорії, перш за все соціально значущі - сільські медики та вчителі. За попередніми розрахунками, у разі виділення коштів можливе вирішення житлової проблеми для більш 10 тисяч сімей. Інші критерії (рівень доходів, сфера зайнятості, вік, місце проживання тощо - ред.) - ще в процесі розробки», - повідомив Близнюк.

За словами міністра, для старту програми можна акумулювати щонайменше 1 млрд грн, і в першу чергу міністерство буде пропонувати задіяти недобудоване житло.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович пообіцяв, що з 1 травня має запрацювати програма іпотечного кредитування для придбання «доступного житла» під 2-3% річних строком на 10-15 років.

16 березня під час «години питань до Кабінету Міністрів» у парламенту віце-прем'єр Сергій Тігіпко оцінив видатки, необхідні для видачі іпотечних кредитів на 10-15 років під 2-3% річних в 10 млрд гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.