НОВИНИ

  ▪   Святослав Птіцин

Експерт: Україна не готова до масового іпотечного кредитування

Високий рівень монополізації ринку житла та корупція не сприяють розвитку іпотечного кредитування в Україні. Про це у понеділок журналістам заявив президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

"Я хотів би, аби ми поглянули на стан справ в іпотечному кредитуванні й визначили – що може бути реалізовано. Будівельна галузь потребує реформ. У нас високий рівень монополізації, корупція, надзвичайно високі ціни на нерухомість. І не через будівельників, а через 40% так званого «корупційного податку та 200% рентабельності, закладеної при будівництві", - розповів Сугоняко.

Також він зазначив, що за середньої зарплати у 2,7 тисяч гривень українці не зможуть виплачувати іпотеку. Крім того, за словами президента Асоціації, у населення "на руках" знаходиться 200 мільярдів гривень кредитів. Відтак, ані банки, ані потенційні покупці житла не готові до іпотечного кредитування.

На думку Сугоняко, реалізувати проголошені президентом обіцянки можна за умови кардинальних змін в економіці та на ринку житла зокрема. Так, на думку голови Асоціації українських банків, необхідно провести демонополізацію ринку, позбутися надрентабельності та "корупційного податку". Крім того, за словами експерта, Україна має переорієнтуватися на самозабезпечення в економіці.

"Нині Україна виробляє приблизно 30% необхідних їй товарів. Це і побутові прилади, і автомобілі, легка промисловість загалом. Однак більшість цих товарів привозиться з-за кордону. Нам же необхідно вийти на цифру мінімум в 70%, аби стимулювати економіку" - зазначив Сугоняко.

Нагадаємо, 7 березня під час розширеного засідання Кабінету міністрів президент Віктор Янукович заявив, що в Україні з травня розпочне працювати програма іпотечного кредитування для придбання доступного житла під 2-3% річних.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.