НОВИНИ

  ▪   Святослав Птіцин

Експерти: приватні банки без гарантій не погодяться на "іпотеку від Януковича"

Українські банки без належних гарантій не погодяться брати участь в іпотечному кредитуванні. Про це журналістам заявив під час прес-конференції виконавчий директор Української національної іпотечної асоціації Павло Матіяш.

«Наразі ми перебуваємо в інформаційному вакуумі. У нас є лише заява президента й жодних механізмів, які б дозволили її реалізувати. Відтак комерційним банкам потрібні гарантії, без яких вони не погодяться брати участь в іпотечному кредитуванні» - заявив Матіяш.

Також він зазначив, що державі для реалізації ініціативи президента знадобиться впродовж 15 років витрачати по 2 мільярди гривень на рік. Якщо ж держава плануватиме розвиток іпотечного кредитування – знадобиться значно більше.

Президент асоціації українських банків Олександр Сугоняко додав, що приватні банки не мають ресурсів для реалізації обіцянки президента. Відтак, комерційним банкам необхідне додаткове джерело фінансування. Як варіант, експерт пропонує рефінансування державного банку на суму в 35 мільярдів гривень.

Також, за словами Сугоняко, приватні банки турбує питання відсотку, під який фінансовим установам видаватимуть кредити. «Для держбанку іпотека складатиме 8%, для приватних – 18% і більше. Якщо банки працюватимуть за меншою відсотковою ставкою – це буде стимулом до корупції», - зазначив Сугоняко.

В той же час, перший заступник голови парламентського комітету з питань бюджету Владислав Лук’янов (Партія регіонів) зазначив, що нині є чітко виписані  критерії, за якими можна визначати матеріальний стан потенційних покупців квартир. Також він додав, що необхідно враховувати регіон, в якому проживають українці. Оскільки, за його словами, кредитна ставка у 3% на квартири в Києві та області може сильно відрізнятися.

Нагадаємо, 7 березня під час розширеного засідання Кабінету міністрів президент Віктор Янукович заявив, що в Україні з травня розпочне працювати програма іпотечного кредитування для придбання доступного житла під 2-3% річних.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.