У Латвії заявили, що Україна, Молдова та Грузія мають отримати перспективи членства в ЄС

5 Вересня 2018, 09:32

Міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевіч заявив, що Європейський союз має визнати європейські прагнення України, Молдови та Грузії, озвучивши реалістичний термін, коли ці країни можуть отримати членство в ЄС. Про це він повідомив під час 28-го економічного форуму в місті Криниця-Здруй (Польща).

 

"Варто визнати очевидне, такі країни як Україна, Молдова та Грузія добровільно вибрали для себе європейський шлях. Вони прагнуть до членства у ЄС та готові йти цим шляхом. Саме тому завданням для ЄС має стати відповідь на ці прагнення. ЄС має визнати перспективи членства цих країн, та озвучити реалістичний термін їхнього вступу", – заявив Рінкевіч.

 

Водночас оцінюючи виклики, які стоять перед ЄС, він назвав потребу збереження єдності у питанні санкцій проти РФ та єдиної позиції у діалозі із США.

 

"Ще один – надзвичайно важливий – виклик – це Brexit. ЄС має зробити все можливе, щоб утримати Велику Британію якнаймога ближче до Європи. Це завдання має бути ключовим у найближчий перспективі", – зазначив латвійський міністр.

 

Крім того, за його словами, ще один ризик для Європи, який з'явиться найближчим часом – майбутні вибори до Європарламенту.

 

"Ми бачимо розчарування у ЄС і це може відобразитися у цьому голосуванні. Цього не можна допустити! Ми маємо вже зараз стимулювати людей піти на ці вибори, щоб їх не виграли критики ЄС", – додав глава МЗС Латвії.

 

Нагадаємо, що у грудні парламентарії Молдови, України та Грузії, що входять у формат "Східного партнерства" домовились звернутися до Європарламенту з вимогою прийняти резолюцію про політичну підтримку трьох держав і розробку дорожньої карти вступу в Євросоюз. Також повідомлялось, що Молдова, Україна і Грузія сформують спільну платформу спілкування з Європейським Союзом, яка має допомогти в їхній подальшій європейській інтеграції.

 

9 червня в Києві голови парламенту Грузії, парламенту Молдови та Верховної ради України підписали заяву про створення Міжпарламентської асамблеї.