У ЄС планують за торгівлю людьми ув’язнювати до 15-ти років

9 Жовтня 2012, 13:55

За оцінками авторів останнього звіту групи експертів Ради Європи торгівля людьми поряд з торгівлею наркотиками та зброєю є найприбутковішими видами злочинної діяльності, що приносять дохід більше $30 млрд на рік.

За підрахунками Міжнародної організації праці у світі наразі налічується 21 млн підневільних працівників, в тому числі – 880 тис в країнах ЄС. Із них 76% працюють повіями – переважно жінки та діти. Всі інші стають жертвами торгівлі органами та незаконного усиновлення.

Великою проблемою для державних органів у боротьбі з сучасним рабством є розпливчасті дані про місце проживання людей, які стають його жертвами.

Для того, щоб це виправити, всі 27 країн ЄС схвалили нову директиву, що передбачає призначення до квітня національних координаторів з цього питання.

Проблемою в межах ЄС також є слабкий контроль та переслідування торговців людьми. Так, у 2010 році за торгівлю людьми в ЄС було засуджено 1,1 тис осіб, що на 400 осіб менше, ніж у 2008 році.
Ще однією проблемою є те, що кожна країна ЄС застосовує свої власні покарання. Вони варіюються від двох місяців до максимум 24 років. Тому відповідно до нової директиви, строк тюремного ув’язнення буде уніфіковано до 15 років.  

Істотною частиною стратегії ЄС по боротьбі з торгівлею людьми також буде налагодження подальших відносин з жертвами. Передбачається, що жертвам буде надано право на перебування в країні, якщо вони сприятимуть викриттю правопорушника.

«Ми хочемо, щоб карали дилера, а не жертву», – зазначила під час презентації стратегії комісар з внутрішніх справ Сесілія Мальстрьом.