У Дніпропетровську для загалу відкрили 22-поверховий єврейський центр

21 Жовтня 2012, 19:35

Упродовж дня єврейська громада влаштовує для мешканців та гостей міста безкоштовні екскурсії «Менорою», майстер-класи з національної кухні та ремесел, концерти, розваги, частування тощо.

У галереї комплексу працюють реконструйовані міні-майстерні початку 20-го століття, у яких працювали єврейські майстри, – чоботарі, шевці, фотографи, художники-портретисти.

Безкоштовні екскурсії Музеєм Голокосту, який запрацював у «Менорі», цього дня водить директор музею, керівник дослідницького інституту «Ткума» Ігор Щупак, а також співробітники музею. За його словами, музей, розташований на понад одній тисячі квадратних метрів, включає в себе сотні унікальних експонатів.

«Для того, щоб просто обійти всі експонати музею, не зупиняючись, необхідно близько 40 хвилин. Кожен експонат у нашому музеї унікальний. Звичайно ж, є експозиція присвячена Катеринославу (дореволюційна назва Дніпропетровська – ред.). Особливе місце займає експозиція, присвячена Другій світовій війні і Голокосту , відвідувачі зможуть також дізнатися і про відродження єврейської культури після війни. Ми розвінчувати міфи і стереотипи, до яких звикли за радянських часів», – сказав Щупак.

Читайте також: Умиваючи руки: як більшовики зробили з українців найбільших погромників євреїв

Як зазначив історик, невдовзі музей має стати науково-просвітницьким центром: вже у листопаді там відкриють «недільний університет» з вивчення історії та культури євреїв, а також інших народів світу.

У концертній залі «Синай» комплексу в неділю до вечора триватимуть концерти, а завершить програму гумористичне шоу.

Раніше, 16 жовтня у Дніпропетровську найбільший у світі єврейський центр презентували для віп-гостей з різних країн світу та журналістів. Бізнесмени, які фінансували проект, відмовились оприлюднити його кошторис.

Сама будівля – це сім башт різної висоти, найбільша з яких – 77 метрів, або 22 поверхи. Башти символізують семисвічник – Менору – символ єврейської релігії, пояснив головний архітектор проекту Олександр Сорін. На баштах встановлене підсвічування, тому у нічний час менора світиться, як семисвічник.

На перших двох поверхах центру розташовані супермаркети, магазини, інтернет-кафе, ресторани та інші сервіси. Крім того, у "Менорі" працюватиме готель, конференц-зали, та офіси.

На сьогодні єврейська етнічна громада Дніпропетровської області є другою після Києва за кількістю представників єврейської національності, які проживають в Україні. За даними Всеукраїнського перепису населення 2001 року, її чисельність становить 13799 осіб.

Читайте також: Ставка на сильнішого: чому українцям та євреям не вдалося досягнути конструктивного діалогу в ХІХ – на початку ХХ століття

Позначки: