НОВИНИ

У Німеччині розслідують справу про причетність громадянина США до Голокосту

Прокуратура Німеччини розслідує справу проти 87-річного нациста, підозрюваного в причетності до масових вбивств у концтаборі Освенцим на території окупованої Польщі.

Колишній військовослужбовець частин СС, як передбачається, в кінці Другої світової війни служив охоронцем табору, де нацисти вбили 344 тис. угорських євреїв.

В даний час, ця людина проживає в Сполучених Штатах.

Прокуратура Баварії ще не вирішила, чи висувати звинувачення проти старого нациста

В разі висунення звинувачень він повинен бути екстрадований до Німеччини, щоб постати перед судом.

Як повідомлялось, Високий суд Австралії 14 серпня відмовив Угорщині в екстрадиції 90-річного Каролі (Чарльза) Зента, якого звинувачують у переслідуванні і тортурах євреїв в Будапешті 1944 року.

Зента включено до списку центру Візенталя, в якому фігурують найрозшукуваніших нацистських злочинців. 1950 року Зента іммігрував до Австралії, де незабаром отримав громадянство.

Раніше, влада Австралії вже відмовляла Угорщини у видачі злочинця. Сам Зента заперечує свою вину, але висловлює готовність спілкуватися з угорськими слідчими, якщо вони прилетять до Австралії.

У липні в Будапешті заарештували іншого відомого нацистського злочинця із списоку центру Візенталя, 97-річного Чижика-Чатарі. Він причетний до загибелі щонайменше 15 700 євреїв в роки Другої Світової війни.

Нагадаємо, 17 березня у віці 91 року в будинку для престарілих в Німеччині помер українець Іван Дем'янюк, засуджений за співучасть у вбивстві 28 тисяч ув'язнених у нацистському концтаборі в Польщі, де він служив охоронцем.

У 2011 році Дем'янюк був засуджений у Німеччині до п'яти років в'язниці. Дем'янюк був визнаний винним у співучасті в масових розправах над в'язнями концтабору Собібор, який знаходився на території Польщі.Однак тоді судова влада дозволила йому залишитися на волі до завершення розгляду апеляції по його справі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.