НОВИНИ

У Німеччині розслідують справу про причетність громадянина США до Голокосту

Прокуратура Німеччини розслідує справу проти 87-річного нациста, підозрюваного в причетності до масових вбивств у концтаборі Освенцим на території окупованої Польщі.

Колишній військовослужбовець частин СС, як передбачається, в кінці Другої світової війни служив охоронцем табору, де нацисти вбили 344 тис. угорських євреїв.

В даний час, ця людина проживає в Сполучених Штатах.

Прокуратура Баварії ще не вирішила, чи висувати звинувачення проти старого нациста

В разі висунення звинувачень він повинен бути екстрадований до Німеччини, щоб постати перед судом.

Як повідомлялось, Високий суд Австралії 14 серпня відмовив Угорщині в екстрадиції 90-річного Каролі (Чарльза) Зента, якого звинувачують у переслідуванні і тортурах євреїв в Будапешті 1944 року.

Зента включено до списку центру Візенталя, в якому фігурують найрозшукуваніших нацистських злочинців. 1950 року Зента іммігрував до Австралії, де незабаром отримав громадянство.

Раніше, влада Австралії вже відмовляла Угорщини у видачі злочинця. Сам Зента заперечує свою вину, але висловлює готовність спілкуватися з угорськими слідчими, якщо вони прилетять до Австралії.

У липні в Будапешті заарештували іншого відомого нацистського злочинця із списоку центру Візенталя, 97-річного Чижика-Чатарі. Він причетний до загибелі щонайменше 15 700 євреїв в роки Другої Світової війни.

Нагадаємо, 17 березня у віці 91 року в будинку для престарілих в Німеччині помер українець Іван Дем'янюк, засуджений за співучасть у вбивстві 28 тисяч ув'язнених у нацистському концтаборі в Польщі, де він служив охоронцем.

У 2011 році Дем'янюк був засуджений у Німеччині до п'яти років в'язниці. Дем'янюк був визнаний винним у співучасті в масових розправах над в'язнями концтабору Собібор, який знаходився на території Польщі.Однак тоді судова влада дозволила йому залишитися на волі до завершення розгляду апеляції по його справі.