У Держдепі пояснили, як керівники розвідслужби РФ змогли перетнути кордон США

2 Лютого 2018, 11:05

Речниця Державного департаменту Сполучених Штатів Хезер Науерт заявила, що директор Федеральної служби безпеки РФ Олександр Бортніков, керівник Головного управління розвідки Генштабу Збройних сил Росії Ігор Коробов та глава Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін змогли перетнути кордон США, оскільки американська адміністрація частково призупинила дію санкцій проти них. Про це повідомляє видання TACC.

 

"Я можу сказати вам в загальному контексті, якщо певні речі перебувають в інтересах національної безпеки Сполучених Штатів, такі як інші країни, ми маємо можливість утримати це (застосовані санкції, що обмежують в'їзд до США), щоб люди могли приїхати до США", – зауважила представниця відомства.

 

За її словами, Росія і США повинні разом сприяти боротьбі з тероризмом.

 

"Немає секрету в тому, що попри наші численні розбіжності – і ми про них щойно говорили – з російським урядом, ми також маємо сфери, де повинні працювати разом, і одна з них – боротьба з тероризмом та ІДІЛ", – наголосила речниця Держдепартаменту США.

 

Крім того, очільниця відмовилася надавати відомості про візит керівників російських розвідслужб, заявивши, що інформація щодо візових рішень захищена відповідно до законодавства США.

 

"Я знаю, що це дуже складно для багатьох журналістів – візові заяви та ті речі, що ми не можемо обговорити. Це вважається приватною інформацією за федеральним законом", – додала вона.

 

Нагадаємо, 1 лютого видання The Washington Post повідомило, що директор Федеральної служби безпеки Російської Федерації Олександр Бортніков та керівник Головного управління розвідки Генштабу Збройних сил Росії Ігор Коробов таємно відвідали Вашингтон для зустрічі з американським очільником. Директор ЦРУ США Майк Помпео провів зустріч з посадовими особами російської розвідки у січні, начебто для того, щоб обговорити питання боротьби з тероризмом.

 

Згодом, директор ЦРУ Майк Помпео  заявив, що в переговорах представників розвідки США з російськими колегами немає нічого непристойного.

 

Додами, 31 січня видання Reuters повідомило, що глава Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін, який перебуває під санкціями США, провів переговори у Вашингтоні на минулому тижні. За даними ЗМІ, Наришкін зустрічався із директором Національної розвідки США Деном Коутсом.

 

Як повідомлялось, 29 січня Адміністрація президента США Дональда Трампа  оприлюднила перелік 114  російських політиків та 96 олігархів, наближених до російського президента Володимира Путіна. До списку потрапили представники Адміністрації президента Путіна та Кабінету міністрів Росії.