У Британії парламент обмежив повноваження уряду при Brexit без угоди

9 Січня 2019, 11:46

У парламенті Великої Британіх Палата громад у вівторок, 8 січня, схвалила поправку до законопроекту, що обмежує повноваження уряду у податковій сфері у випадку виходу Лондона з Європейського Союзу без угоди. Про це повідомляє британське видання Evening Standard.

 

Так, за поправку проголосували 303 парламентарі, а "проти" виступили – 296.

 

Зазначається, що дане голосування стало поразкою для прем'єр-міністра країни Терези Мей. 

 

Зокрема, підтримана лейбористами та деякими консерваторами поправка спрямована на те, щоб міністерство фінансів не змогло використовувати повноваження, що змінюють розмір податків, для щоб уможливити Brexit без угоди, якщо свого схвалення на це не дали депутати.

 

Своєю чергою, лідер лейбористів Джеремі Корбін заявив, що голосування на підтримку цієї поправки є "важливим кроком, щоб запобігти Brexit без угоди". "Тепер Тереза Мей повинна відмовитись від Brexit без угоди раз і назавжди", – зауважив він.

 

Раніше стало відомо, що парламент Британії проголосує за угоду Мей щодо Brexit з Брюсселем у вівторок, 15 січня.

 

Раніше Мей заявила, що парламент проведе голосування щодо угоди про вихід з Європейського Союзу на тижні, що починається 14 січня.

 

Нагадаємо, 14 грудня лідери 27 країн-чіленів ЄС на спеціальному засіданні Європейської Ради підтвердили прихильність угоді щодо Brexit і повідомили, що не мають наміру її переглядати. 

 

Читайте також: Brexit-катастрофа. Чому Мей відклала голосування за угоду про вихід Британії з ЄС

 

Як повідомлялося, 10 грудня Мей скасувала остаточне голосування в парламенті з питання про затвердження Brexit. 

 

Своєю чергою, президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що вирішив скликати на 13 грудня позачерговий саміт ЄС для обговорення Brexit через те, що уряд Великої Британії відклав ратифікацію угоди. 

 

10 грудня Суд ЄС вирішив, що  Британія може скасувати Brexit в односторонньому порядку, відкликавши застосування статті 50 Договору про Європейський Союз. 

 

Раніше Туск повідомив, що на саміті країн ЄС, який проходив у Брюсселі сьогодні, 24 листопада, було схвалено угоду про Brexit.

 

19 листопада голова делегації ЄC в переговорах щодо Brexit Мішель Барньє заявив, що 27 міністрів країн-членів ЄС підтримали проект угоди про вихід Великої Британії з ЄС. 

 

Своєю чергою, міністр закордонних справ Іспанії Хосе Боррель повідомив, що Мадрид підтримає угоду про вихід Британії з ЄC, якщо будуть проведені переговори щодо Гібралтару. 

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit. 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.