НОВИНИ

Перегляду угоди щодо Brexit не буде - саміт ЄС

Крім того, на зустрічі лідери країн ЄС обговорили готовність до сценарію без угоди.

Лідери 27 країн-чіленів Європейського Союзу на спеціальному засіданні Європейської Ради у четвер, 14 грудня, підтвердили прихильність угоді щодо Brexit і повідомили, що не мають наміру її переглядати. Про це йдеться у висновках саміту.

 

"Союз виступає за цю угоду і має намір продовжувати її ратифікацію. Він не відкритий для повторних переговорів", - йдеться у повідомленні.

 

Зокрема, Європейська Рада наголосила, що захисний механізм щодо кордону з Північною Ірландією був призначений як страховка, щоб запобігти жорсткому кордону на острові Ірландія та забезпечити цілісність єдиного ринку.

 

"Якщо цей механізм буде введений в дії, він буде застосовуватися тимчасово, якщо і доки він не буде замінений наступною угодою, яка гарантує уникнення жорсткого кордону", - зауважили лідери ЄС.

 

Крім того, на зустрічі обговорили готовність країн ЄС до сценарію без угоди.

 

Читайте також: Brexit-катастрофа. Чому Мей відклала голосування за угоду про вихід Британії з ЄС

 

Як повідомлялося, 10 грудня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей скасувала остаточне голосування в парламенті з питання про затвердження Brexit. 

 

Своєю чергою, президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що вирішив скликати на 13 грудня позачерговий саміт ЄС для обговорення Brexit через те, що уряд Великої Британії відклав ратифікацію угоди. 

 

Нагадаємо, 10 грудня Суд ЄС вирішив, що  Британія може скасувати Brexit в односторонньому порядку, відкликавши застосування статті 50 Договору про Європейський Союз. 

 

Раніше  Туск повідомив, що на саміті країн ЄС, який проходив у Брюсселі сьогодні, 24 листопада, було схвалено угоду про Brexit.

 

19 листопада голова делегації ЄC в переговорах щодо Brexit Мішель Барньє заявив, що 27 міністрів країн-членів ЄС підтримали проект угоди про вихід Великої Британії з ЄС. 

 

Своєю чергою, міністр закордонних справ Іспанії Хосе Боррель повідомив, що Мадрид підтримає угоду про вихід Британії з ЄC, якщо будуть проведені переговори щодо Гібралтару. 

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit. 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.