НОВИНИ

Суд ЄС вирішив, що Британія може скасувати Brexit в односторонньому порядку

Мова йде про статтю 50 Договору про ЄС.

Велика Британія може скасувати Brexit в односторонньому порядку, відкликавши застосування статті 50 Договору про Європейський Союз. Про це йдеться у рішенні Суду ЄС.

 

"У сьогоднішньому рішенні суд постановив, що коли держава-член повідомляє Європейську Раду про свій намір вийти з Європейського Союзу, як це зробила Велика Британія, ця держава-член має право відкликати це повідомлення в односторонньому порядку", - йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що можливість відкликання існує до тих пір, поки угода про вихід, укладена між ЄС та цією державою-членом, не набере чинності, або, якщо така угода не буде укладена протягом двох років з дати повідомлення про намір вийти з ЄС, і не сплив термін будь-якого можливого продовження.

 

"Відкликання повинно бути вирішене за демократичним процесом відповідно до національних конституційних вимог. Це однозначне та безумовне рішення повинно бути надіслано у письмовій формі до Європейської Ради. Таке відкликання підтверджує членство в ЄС відповідної держави на умовах, які не змінюються щодо її статусу держави-члена та призводять до завершення процедури виходу", - наголошується у документі.

 

Крім того, Суд ЄС  вважає, що питання стосовно тлумачення статті 50  є актуальним, а не гіпотетичним. Таким чином, Суд зазначає, що стаття 50 спрямована на дві мети, а саме, по-перше, на закріплення суверенного права держави-члена на вихід з ЄС та, по-друге, встановлення процедури, яка б дозволила організувати таке відкликання.

 

Раніше  президент Європейської ради Дональд Туск повідомив, що на саміті країн ЄС, який проходив у Брюсселі сьогодні, 24 листопада, було схвалено угоду про Brexit.

 

Як повідомлялося, 19 листопада голова делегації ЄC в переговорах щодо Brexit Мішель Барньє заявив, що 27 міністрів країн-членів ЄС підтримали проект угоди про вихід Великої Британії з ЄС. 

 

Своєю чергою, міністр закордонних справ Іспанії Хосе Боррель повідомив, що Мадрид підтримає угоду про вихід Британії з ЄC, якщо будуть проведені переговори щодо Гібралтару. 

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit. 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.